Fiat 500X: System full brake control

Samochód ten może być wyposażony w system "Full Brake Control". Jest to system wspomagający jazdę, który składa się z radaru umieszczonego za zderzakiem przednim rys. 57 i z kamery umieszczonej w środkowej części szyby przedniej rys. 58.

Systemy wspomagające jazdę


W przypadku ryzyka kolizji system ten interweniuje, hamując automatycznie samochodem, aby uniknąć zderzenia lub złagodzić jego skutki.

Systemy wspomagające jazdę


System ten przekazuje kierowcy sygnały dźwiękowe i wizualne poprzez wyświetlanie specjalnych komunikatów na wyświetlaczu w z zestawie wskaźników.

System może spowodować lekkie przyhamowanie, aby powiadomić kierowcę w razie rozpoznania potencjalnego zderzenia czołowego (hamowanie ograniczone). Sygnały oraz przyhamowywanie mają wymusić na kierowcy szybką reakcję, aby móc uniknąć potencjalnego wypadku lub złagodzić jego skutki.

W razie zaistnienia ryzyka kolizji, jeśli system nie rozpozna żadnej interwencji ze strony kierowcy, uruchomi automatyczne hamowanie, by pomóc zmniejszyć prędkość samochodu i złagodzić skutki potencjalnego zderzenia czołowego (hamowanie automatyczne). W razie rozpoznania naciśnięcia przez kierowcę na pedał hamulca i jednoczesnego stwierdzenia, że naciśnięcie to było niewystarczające, system może interweniować, tak aby zoptymalizować reakcję układu hamulcowego, ograniczając w konsekwencji prędkość samochodu (wspomaganie dodatkowe podczas hamowania).

Wersje wyposażone w system Start&Stop: pod koniec interwencji hamowania automatycznego system Start&Stop uaktywni się zgodnie z trybami opisanymi w sekcji "System Start&Stop" w rozdziale "Uruchamianie i jazda".

Wersje wyposażone w manualną skrzynię biegów: pod koniec interwencji hamowania automatycznego silnik może zblokować się i wyłączyć, chyba że kierowca naciśnie na pedał sprzęgła.

Wersje z automatyczną skrzynią biegów/z automatyczną skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem: po zahamowaniu pozostaje włączony ostatni zapamiętany bieg: w konsekwencji samochód może ruszyć ponownie po kilku sekundach od zatrzymania automatycznego.

OSTRZEŻENIE Zarówno w wersjach wyposażonych w manualną skrzynię biegów jak i w tych ze skrzynią automatyczną po zatrzymaniu samochodu ze względów bezpieczeństwa zaciski hamulcowe mogą pozostać zablokowane przez około 2 sekundy. Należy jednak nacisnąć pedał hamulca, gdyby okazało się że samochód przemieszcza się nadal.

System RCP (Rear Cross Path detection)

System ten pomaga kierowcy podczas wyjeżdżania tyłem z miejsc postojowych, gdzie może być ograniczona widoczność nadjeżdżający ...

Włączanie/Wyłączanie

Full Brake Control można wyłączyć (a następnie włączyć ponownie) za pomocą systemu Uconnect (patrz opis w specjalnym uzupełnien ...

Categorie