Mercedes-Benz GLA: Funkcja automatycznego wyłączania poduszki powietrznej pasażera

Mercedes-Benz GLA –> Mercedes-Benz GLA - Instrukcja Obslugi –> Bezpieczeństwo –> Bezpieczeństwo pasażerów –> Funkcja automatycznego wyłączania poduszki powietrznej pasażera

Wprowadzenie

W celu rozpoznania fotelika dziecięcego na fotelu pasażera funkcja automatycznego wyłączania poduszki powietrznej pasażera klasyfikuje osobę siedzącą na fotelu pasażera. W zależności od wyniku następuje włączenie lub wyłączenie poduszki powietrznej pasażera. Jeśli na fotelu pasażera jest zamontowany fotelik dziecięcy skierowany tyłem do kierunku jazdy, lampka kontrolna PASSENGER AIR BAG OFF po autoteście funkcji automatycznego wyłączania poduszki powietrznej pasażera musi świecić się stale. Poduszka powietrzna pasażera jest wyłączona.

System nie wyłącza w tym przypadku

  • bocznej poduszki powietrznej
  • nadokiennej poduszki powietrznej
  • napinacza pasa bezpieczeństwa
Upewnić się, że pojazd jest wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania poduszki powietrznej pasażera. Jeśli tak nie jest, należy zawsze montować fotelik dziecięcy na odpowiednim fotelu tylnym.

Jeśli fotelik dziecięcy jest montowany na fotelu pasażera, należy koniecznie zwracać uwagę na prawidłowe ustawienie fotelika dziecięcego. Pod lub za fotelikiem dziecięcym nie należy umieszczać żadnych przedmiotów, np. poduszek. Wsunąć jak najgłębiej siedzisko. Podstawa fotelika powinna zawsze całą powierzchnią przylegać do siedziska fotela pasażera. Oparcie skierowanego przodem do kierunku jazdy fotelika dziecięcego powinno jak największą powierzchnią przylegać do oparcia fotela pasażera. Fotelik dziecięcy nie może uderzać o dach lub być obciążony zagłówkiem. W tym celu należy odpowiednio dopasować nachylenie fotela oraz ustawienie zagłówka. Tylko w ten sposób zapewnione jest prawidłowe działanie funkcji automatycznego wyłączania poduszki powietrznej pasażera. Należy zawsze przestrzegać informacji na temat odpowiedniego montażu fotelika dziecięcego  oraz instrukcji montażu producenta fotelika.

Poduszki powietrzne

Wprowadzenie Miejsce montażu poduszki powietrznej jest rozpoznawalne po oznaczeniu AIRBAG. Poduszka powietrzna stanowi uzupełnienie prawidłowo zapi ...

Sposób działania funkcji automatycznego wyłączania poduszki powietrznej pasażera

Lampka kontrolna PASSENGER AIR BAG ON Lampka kontrolna PASSENGER AIR BAG OFF Na pods ...

Categorie