Honda CR-V: Zabezpieczanie mniejszych dzieci

Jeśli dziecko ma co najmniej rok i przekroczyło limity masy ciała i wzrostu wyznaczone przez producenta fotelika dla dziecka montowanego tyłem do kierunku jazdy, należy prawidłowo umieścić je w solidnie przymocowanym foteliku skierowanym przodem do kierunku jazdy i przewozić je w ten sposób, aż do przekroczenia limitów masy ciała i wzrostu wyznaczonych dla takiego fotelika.

Bezpieczeństwo niemowląt i małych dzieci


■ Umieszczenie fotelika skierowanego przodem do kierunku jazdy Zalecamy, aby fotelik skierowany przodem do kierunku jazdy umieszczać na tylnym siedzeniu.

Umieszczenie fotelika skierowanego przodem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu może być niebezpieczne. Tylne siedzenie jest najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka.

NIEBEZPIECZEŃSTWO

Umieszczenie fotelika dla dziecka mocowanego przodem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu może spowodować poważne obrażenia lub śmierć dziecka w momencie napełniania się przedniej poduszki powietrznej.

Jeśli fotelik dla dzieci siedzących przodem do kierunku jazdy trzeba koniecznie umieścić z przodu, należy maksymalnie odsunąć fotel pasażera do tyłu i prawidłowo zabezpieczyć dziecko.

Należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi montażu fotelików dla dzieci oraz stosować się do instrukcji producenta fotelika.


    Zabezpieczanie niemowląt

    Niemowlę należy prawidłowo zapiąć w zwiększającym bezpieczeństwo foteliku dziecięcym, zamontowanym tyłem do kierunku jazdy i zaop ...

    Wybór fotelika dla dziecka

    Niektóre modele fotelików dziecięcych są przystosowane do montażu za pomocą dolnych uchwytów. Niektóre mają sztywne zł& ...

    Categorie