Honda CR-V: Fazy alarmu kolizyjnego

Układ ma trzy fazy alarmu w przypadku możliwej kolizji. Jednakże w zależności od okoliczności system CMBS może nie przechodzić przez wszystkie fazy przed aktywowaniem ostatniej.


Odległość między pojazdami CMBS
Czujniki wykrywają obecność innego pojazdu Elektryczny napinacz pasów bezpieczeństwa OSTRZEŻENIA dźwiękowe i wizualne Hamowanie
Faza pierwsza

Istnieje ryzyko kolizji z pojazdem poprzedzającym.

-

W przypadku ustawienia Duża wizualne i dźwiękowe alarmy uaktywniane są przy większej odległości od poprzedzającego pojazdu niż przy ustawieniu Normalna, natomiast w przypadku ustawienia Mała - przy odległości mniejszej niż Normalna.

-

Faza druga Ryzyko kolizji wzrosło, skrócił się czas reakcji. Kilka razy napina łagodnie pas bezpieczeństwa kierowcy, sygnalizując w ten sposób niebezpieczeństwo.

Alarmy wizualne i dźwiękowe. Lekko załączone
Faza trzecia System CMBS ocenia, że kolizja jest nieunikniona. Energicznie napina pasy bezpieczeństwa kierowcy i pasażera z przodu.

Energicznie załączone

Włączanie i wyłączanie systemu CMBS

Włączanie i wyłączanie systemu CMBS


Nacisnąć i przytrzymać przycisk aż do usłyszenia sygnału brzęczyka, aby włączyć lub wyłączyć system.

Kiedy system CMBS jest wyłączony:

 • Zapala się lampka układu CMBS w zestawie wskaźników.
 • Komunikat w interfejsie informacyjnym kierowcy przypomina, że system jest wyłączony.

Układ CMBS włącza się przy każdym uruchomieniu silnika, nawet w przypadku jego wyłączenia podczas ostatniej jazdy.

W określonych sytuacjach system CMBS może wyłączyć się automatycznie i może zapalić się jego lampka.

Po włączeniu system CMBS będzie działać nawet w przypadku częściowego wciśnięcia pedału przyspieszenia. Jednak zostanie wyłączony po mocniejszym wciśnięciu pedału przyspieszenia.

Po ponownym podłączeniu akumulatora i ustawieniu wyłącznika zapłonu w położeniu ZAPŁON (II)*1 w interfejsie informacji kierowcy może się pojawić odpowiedni komunikat i mogą zapalić się na bursztynowo wskaźniki następujących układów: tempomat adaptacyjny (ACC)*, tempomat adaptacyjny (ACC) z układem podążania przy niskiej prędkości (LSF)*, układ zapobiegania zjechaniu z pasa ruchu, system kontroli stabilności jazdy (VSA), system kontroli stabilności jazdy (VSA) WYŁ., system ostrzegania o niskim ciśnieniu w oponach, system ograniczający skutki kolizji (CMBS) oraz wskaźniki hamulca postojowego i układu hamulcowego (bursztynowe). Przejechać krótki dystans z prędkością powyżej 20 km/h. Każda z lampek powinna zgasnąć. Jeśli tak się nie stanie, zgłosić się do ASO Honda celem sprawdzenia pojazdu.


*1: Wersje z systemem dostępu bezkluczykowego mają przycisk ENGINE START/STOP zamiast wyłącznika zapłonu.

  System ograniczający skutki kolizji CMBS

  Może stanowić pomoc, gdy występuje prawdopodobieństwo kolizji z pojazdem znajdującym się z przodu lub ryzyko potrącenia pieszego. Zadaniem syste ...

  Warunki działania i ograniczenia systemu CMBS

  W określonych sytuacjach system może się automatycznie wyłączyć i może się zapalić lampka systemu CMBS. Poniżej znajduje si ...

  Categorie