Ford Kuga: Kamera wsteczna

OSTRZEŻENIE

Układ kamery wstecznej jest urządzeniem pomocniczym podczas cofania pojazdu, niemniej kierowca musi korzystać z niego w połączeniu z wewnętrznym lusterkiem wstecznym oraz zewnętrznymi lusterkami wstecznymi w celu zapewnienia jak największego pola widzenia.

Obiekty, które znajdują się blisko rogu zderzaka lub pod zderzakiem, mogą być niewidoczne na ekranie ze względu na ograniczony zasięg układu kamery.

Cofaj pojazd jak najwolniej, gdyż większe prędkości skracają czas reakcji umożliwiający zatrzymanie pojazdu.

Zachowaj ostrożność podczas korzystania z kamery wstecznej przy niedomkniętych drzwiach przestrzeni bagażowej. Jeśli drzwi przestrzeni bagażowej są niedomknięte, kamera nie będzie się znajdowała we właściwym położeniu i obraz wideo może być nieprawidłowy. Jeśli drzwi przestrzeni bagażowej są niedomknięte, znikną wszystkie linie prowadzące.

Zachowaj ostrożność podczas włączania i wyłączania funkcji kamery. Upewnij się, że pojazd się nie porusza.


Układ kamery wstecznej pokazuje obraz wideo obszaru za pojazdem.

Podczas jej działania na wyświetlaczu pojawiają się linie odwzorowujące trasę Twojego pojazdu i odległość od przeszkód znajdujących się z tyłu pojazdu.

Kamera wsteczna


Kamera znajduje się na drzwiach przestrzeni bagażowej.

Korzystanie z układu kamery wstecznej

Układ kamery wstecznej wyświetla obraz przedstawiający sytuację za pojazdem po włączeniu biegu wstecznego (R).

Wskazówka:  Układ tylnych czujników nie działa przy prędkościach powyżej 10 km/h i może nie wykryć obiektów, które znajdują się pod pewnym kątem lub się poruszają.

Układ wykorzystuje trzy rodzaje wskazówek, które pomagają w obserwacji sytuacji z tyłu pojazdu.

  • Aktywne linie prowadzące: pokazują zamierzony tor jazdy pojazdu podczas cofania.
  • Stałe linie prowadzące: pokazują faktyczny tor jazdy pojazdu podczas cofania w linii prostej. Mogą być pomocne podczas parkowania tyłem lub ustawiania pojazdu względem innego obiektu znajdującego się za pojazdem.
  • Linia środkowa: pozwala ustawić środek pojazdu względem danego obiektu (np. przyczepy).
Wskazówka:  Po włączeniu biegu wstecznego (R), gdy drzwi przestrzeni bagażowej lub drzwi tyłu nadwozia są otwarte, nie wyświetlą się żadne funkcje kamery wstecznej.

Wskazówka:  Podczas holowania kamera widzi tylko holowany obiekt. W takiej sytuacji zasięg może nie być wystarczający (jak w przypadku normalnego działania) i niektóre obiekty mogą być niewidoczne. W niektórych pojazdach linie prowadzące mogą zniknąć po podłączeniu złącza przyczepy.

Kamera może nie działać prawidłowo w następujących warunkach:
  • W nocy lub w zaciemnionych miejscach, jeśli jedno lub oba światła cofania nie działają.
  • Jeżeli pole widzenia kamery jest zasłonięte przez błoto, wodę lub inne zanieczyszczenia. Oczyść obiektyw kamery miękką, bezkłaczkową szmatką i nieściernym środkiem do czyszczenia.
  • W przypadku uderzenia lub uszkodzenia tyłu pojazdu, które doprowadziło do przestawienia kamery.

Diagnostyka

Objaw  Prawdopodobna przyczyna  Układ nie wyszukuje miejsca postojowego.  Układ k ...

Linie prowadzące kamery

Wskazówka:  Aktywne linie prowadzące są dostępne tylko wtedy, gdy zostanie włączony bieg wsteczny (R). Wskazówka:  Po odłą ...

Categorie