Ford Kuga: Linie prowadzące kamery

Wskazówka:  Aktywne linie prowadzące są dostępne tylko wtedy, gdy zostanie włączony bieg wsteczny (R).

Wskazówka:  Po odłączeniu akumulatora aktywne linie prowadzące mogą nie działać, dopóki pojazd nie przejedzie krótkiego odcinka i nie przekroczy prędkości 20 km/h.

Linie prowadzące kamery
 

 1. Aktywne linie prowadzące
 2. Linia środkowa
 3. Stała linia prowadząca: zielona strefa
 4. Stała linia prowadząca: żółta strefa
 5. Stała linia prowadząca: czerwona strefa
 6. Tylny zderzak  

Aktywne linie prowadzące są wyświetlane wyłącznie w połączeniu ze stałymi liniami prowadzącymi. Aby skorzystać z funkcji aktywnych linii prowadzących, obróć kierownicę w celu skierowania linii prowadzących w kierunku zamierzonego toru jazdy. Jeśli zmienisz położenie kierownicy podczas cofania, pojazd może zboczyć z pierwotnego, zamierzonego toru jazdy.

Stałe i aktywne linie prowadzące są widoczne lub zanikają, w zależności od położenia kierownicy. Aktywne linie prowadzące nie są widoczne, gdy kierownica jest w położeniu na wprost.

Zawsze zachowuj ostrożność podczas cofania. Obiekty w czerwonej strefie znajdują się najbliżej pojazdu, a obiekty w zielonej strefie znajdują się dalej. Obiekty zbliżają się do pojazdu, w miarę jak przemieszczają się z zielonej strefy do strefy żółtej lub czerwonej. Korzystaj z lusterek bocznych i lusterka wstecznego, aby lepiej kontrolować obszar z obu stron i z tyłu pojazdu.

Ręczne powiększanie

OSTRZEŻENIE

Jeśli funkcja ręcznego powiększania jest włączona, pokazywany obraz może nie obejmować całego obszaru za pojazdem. Gdy korzystasz z funkcji ręcznego powiększania, zwracaj uwagę na otoczenie.


Wskazówka:  Funkcja ręcznego powiększania jest dostępna tylko wtedy, gdy został wybrany wsteczny bieg (R).

Wskazówka:  Gdy włączysz funkcję ręcznego powiększania, na ekranie będzie widoczna tylko linia środkowa.

Dostępne ustawienia tej funkcji to Powiększanie (+) i Zmniejszanie (-). Naciśnij symbol na ekranie kamery, aby zmienić widok. Funkcja Powiększania jest domyślnie wyłączona.

Ta funkcja pozwala kierowcy lepiej przyjrzeć się obiektom, które znajdują się za pojazdem. Przybliżony obraz obejmuje również zderzak, aby zapewnić punkt odniesienia. Funkcja powiększania jest aktywna tylko wtedy, gdy został wybrany wsteczny bieg (R).

  Kamera wsteczna

  OSTRZEŻENIEUkład kamery wstecznej jest urządzeniem pomocniczym podczas cofania pojazdu, niemniej kierowca musi korzystać z niego w połączeniu z wew ...

  Ustawienia układu kamery

  Dostęp do ustawień układu kamery wstecznej można uzyskać za pośrednictwem ekranu wyświetlacza. Wskaźnik odległości od ...

  Categorie