Honda CR-V: Olej przekładniowy

Olej do bezstopniowej skrzyni biegów (CVT)

Zalecany płyn: Płyn do skrzyni biegów Honda HCF-2

Zlecić ASO Honda sprawdzenie poziomu oleju, w razie potrzeby wymienić olej.

Przestrzegać terminów wskazywanych przez system przypominania o przeglądzie w zakresie wymiany oleju do przekładni bezstopniowej.

Nie wolno podejmować samodzielnej próby kontroli ani wymiany oleju w bezstopniowej skrzyni biegów.

UWAGA

Nie należy mieszać oleju Honda HCF-2 z innymi olejami przekładniowymi.

Stosowanie oleju przekładniowego innego niż Honda HCF-2 może niekorzystnie wpływać na działanie i trwałość skrzyni biegów pojazdu, a nawet doprowadzić do jej uszkodzenia.

Uszkodzenia spowodowane użyciem oleju przekładniowego, który nie jest odpowiednikiem oleju Honda HCF-2, nie są objęte gwarancją na nowy pojazd marki Honda.


Płyn do ręcznej skrzyni biegów

Zalecany płyn: Olej do ręcznej skrzyni biegów Honda (MTF)

Zlecić ASO Honda sprawdzenie poziomu oleju, w razie potrzeby wymienić olej.

Przestrzegać terminów wskazywanych przez systemu przypominania o przeglądzie w zakresie wymiany oleju do ręcznych skrzyń biegów.

Nie wolno podejmować samodzielnej próby kontroli ani wymiany oleju w ręcznej skrzyni biegów.

UWAGA

Jeśli olej Honda MTF jest niedostępny, można tymczasowo zastosować certyfikowany przez API olej silnikowy SAE 0W-20 lub 5W-20.

Należy go jak najszybciej zastąpić olejem MTF. Olej silnikowy nie zawiera odpowiednich dodatków przeznaczonych do skrzyni biegów, więc stosowanie go przez dłuższy czas może spowodować wzrost oporu przy zmianie biegów i uszkodzenie skrzyni biegów.


    Płyn chłodzący silnika

    Zalecany płyn chłodzący: Wielosezonowy niezamarzający płyn chłodzący / płyn chłodzący typu 2 firmy Honda Ten płyn chło ...

    Płyn układu hamulcowego/sprzęgła

    Zalecany płyn: Płyn hamulcowy DOT 3 lub DOT 4 Należy stosować ten sam płyn do hamulców i sprzęgła*. Sprawdzanie poziomu płynu hamul ...

    Categorie