Honda CR-V: Hamulec nożny

Pojazd jest wyposażony w hamulce tarczowe na wszystkich czterech kołach. Układ wspomagania nagłego hamowania zwiększa siłę zatrzymywania przy mocnym wciśnięciu pedału hamulca w sytuacjach awaryjnych. Układ zapobiegający blokowaniu kół przy hamowaniu (ABS) pomaga zachować kontrolę kierowania przy bardzo mocnym hamowaniu.

Po jeździe przez głęboką wodę lub w przypadku nagromadzenia wody na powierzchni drogi należy sprawdzić hamulce. W razie potrzeby hamulce należy osuszyć, kilkukrotnie lekko wciskając pedał hamulca.

Jeśli podczas stosowania hamulca słychać ciągły mechaniczny dźwięk tarcia, należy wymienić klocki hamulcowe. Należy zlecić sprawdzenie samochodu w serwisie.

Ciągłe używanie pedału hamulca podczas zjeżdżania z długich wzniesień powoduje wytworzenie ciepła, co zmniejsza skuteczność hamowania. Należy zastosować hamowanie silnikiem, zdejmując nogę z pedału przyspieszenia i zmieniając bieg / zakres biegów na niższy. W pojazdach z ręczną skrzynią biegów w celu skuteczniejszego hamowania silnikiem należy używać niższego biegu.

Podczas jazdy stopa nie powinna spoczywać na hamulcu, ponieważ powoduje to lekkie załączenie hamulca i zmniejsza jego skuteczność oraz żywotność klocków. Ponadto myli to kierowców jadących za pojazdem.

Za każdym razem, gdy układ CMBS lub inny układ automatycznie sterujący hamowaniem użyje hamulca pojazdu, pedał hamulca będzie wciskany i zwalniany zgodnie z działaniem układu hamulcowego.


    Hamulec postojowy

    Hamulec postojowy służy do utrzymywania pojazdu na miejscu po zaparkowaniu. Gdy hamulec postojowy jest załączony, można go zwolnić ręcznie lub ...

    Automatyczne utrzymanie hamulca

    Wersje z bezstopniową skrzynią biegów Utrzymuje przez chwilę działanie hamulców po zwolnieniu pedału hamulca, aż do naciśnię ...

    Categorie