Honda CR-V: Android Auto

Po podłączeniu telefonu wyposażonego w system Android do wyświetlacza systemu audio pojazdu poprzez port USB 1,5 A następuje automatyczne uruchomienie usługi Android Auto. Podłączona usługa Android Auto zapewnia dostęp za pośrednictwem ekranu audio/informacji do funkcji aplikacji Telefon, Mapy Google (nawigacja), Muzyka Google Play oraz Google Now. Przy pierwszym uruchomieniu usługi Android Auto wyświetlony zostanie samouczek.

Przed pierwszym użyciem usługi Android Auto zaleca się ukończenie sesji samouczka podczas postoju w bezpiecznym miejscu.

UWAGA: Usługa Android Auto może nie być dostępna w niektórych krajach i regionach. Więcej informacji na temat usługi Android Auto znajduje się na stronie wsparcia technicznego Google.

Aby móc korzystać z usługi Android Auto należy pobrać aplikację Android Auto ze sklepu Google Play na smartfona.

Usługa Android Auto jest kompatybilna wyłącznie z systemem Android 5.0 (Lollipop) lub nowszym.

Profil Bluetooth A2DP nie może być wykorzystywany z telefonem obsługującym funkcję Android Auto.

Przed połączeniem telefonu wyposażonego w system Android z usługą Android Auto oraz przed uruchomieniem jakiejkolwiek kompatybilnej aplikacji należy zaparkować pojazd w bezpiecznym miejscu.

Aby korzystać z usługi Android Auto, należy podłączyć przewód USB do portu USB 1,5 A. Inne porty USB nie pozwalają na działanie Android Auto.

Gdy telefon wyposażony w system Android jest połączony z usługą Android Auto, nie można korzystać z funkcji odtwarzania przez Bluetooth. Jednakże inne sparowane wcześniej telefony mogą strumieniować audio przez Bluetooth, gdy usługa Android Auto jest podłączona.


Menu Android Auto

Android Auto


 1. Mapy (nawigacja) Umożliwia wykorzystanie aplikacji Mapy Google i związanych z nią funkcji nawigacji w taki sam sposób, jak na telefonie z systemem Android. Gdy pojazd porusza się, nie ma możliwości korzystania z klawiatury. Aby wyszukać lokalizację lub wprowadzić potrzebne dane, należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu.

Wersje z systemem nawigacji

Wskazówki drogowe mogą być przekazywane jednocześnie tylko przez jeden system nawigacji (domyślny system pojazdu lub system Android Auto). Używany w danym momencie system nawigacji będzie przekazywał wskazówki prowadzące do wybranego celu, zaś wskazówki do wcześniej wybranego punktu docelowego ustawione w drugim systemie zostaną skasowane.

Na ekranie audio/informacji podawane są szczegółowe wskazówki dojazdu do celu.

 1. Telefon (komunikacja) Pozwala wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne oraz odsłuchiwać pocztę głosową.
 2. Google Now (strona główna) Wyświetla użyteczne informacje podawane przez system Android Auto w postaci prostych kart, które pojawiają się, gdy są potrzebne.
 3. Muzyka i audio Zapewnia obsługę Muzyka Google Play i innych aplikacji muzycznych kompatybilnych z usługą Android Auto.

  Aby zmienić aplikację muzyczną, należy nacisnąć tę ikonę.

 4. Powrót do strony głównej.
 5. Polecenia głosowe Pozwala obsługiwać system Android Auto za pośrednictwem poleceń głosowych.

Szczegóły dotyczące dostępności usługi Android Auto w poszczególnych krajach i regionach, jak również informacje na temat funkcjonalności dostępne są na oficjalnej stronie systemu Android Auto.

Wymagania i ograniczenia związane z działaniem usługi Android Auto Usługa Android Auto wymaga kompatybilnego telefonu z systemem Android, aktywną siecią komórkową i planem taryfowym. Zastosowanie mają stawki taryfowe określone przez operatora.

Wszelkie zmiany wprowadzone w systemie operacyjnym, osprzęcie, oprogramowaniu lub innej technologi zapewniającej integralność działania usługi Android Auto, jak również nowe oraz zmienione przepisy prawne mogą być podstawą do ograniczenia lub uniemożliwienia użytkowania usługi Android Auto i jej funkcji. Firma Honda nie zapewnia i nie może zapewnić żadnych gwarancji związanych z wydajnością i funkcjonalnością usługi Android Auto w przyszłości.

Istnieje możliwość korzystania z aplikacji firm trzecich, o ile one są kompatybilne z usługą Android Auto.

Informacje dotyczące kompatybilnych aplikacji znajdują się na oficjalnej stronie systemu Android Auto.


Automatyczne parowanie urządzenia

Po podłączeniu telefonu wyposażonego w system Android do pojazdu przez port USB 1,5 A następuje automatyczne uruchomienie usługi Android Auto.

■ Uruchamianie usługi Android Auto

Automatyczne parowanie urządzenia


Włącz raz: Pozwala na jednokrotne uruchomienie. (Monit zostanie wyświetlony ponownie przy kolejnym uruchomieniu.) Zawsze włącz.: Pozwala uruchamiać za każdym razem. (Monit nie zostanie ponownie wyświetlony.) Anuluj: Usługa nie zostanie uruchomiona.

Ustawienia dotyczący zgody na uruchamianie można zmienić w menu Ustaw. smartfona.

Usługę Android Auto należy uruchamiać wyłącznie wtedy, gdy pojazd stoi w bezpiecznym miejscu. Gdy usługa Android Auto wykryje telefon po raz pierwszy, należy skonfigurować telefon, aby możliwe było automatyczne parowanie. Zapoznać się z instrukcją obsługi dostarczonej wraz z telefonem.

Aby zmienić ustawienia Android Auto po przeprowadzeniu wstępnej konfiguracji, można skorzystać z następującej metody: Wybrać STRONA GŁÓWNA Ustawienia Smartfon Android Auto

Wykorzystanie informacji o użytkowniku i pojeździe

Wykorzystanie informacji o użytkowniku i pojeździe przekazywanych do/z telefonu z systemem Android przez usługę Android Auto odbywa się zgodnie z polityką prywatności firmy Google.


Obsługa systemu Android Auto za pośrednictwem funkcji rozpoznawania głosu

Nacisnąć i przytrzymać przycisk (Mów),
aby móc sterować systemem Android Auto za pośrednictwem poleceń głosowych.

Obsługa systemu Android Auto za pośrednictwem funkcji rozpoznawania głosu


Poniżej podano przykładowe polecenia, które można wydać przez funkcję rozpoznawania głosu:

 • Reply to text (Odpowiedz na wiadomość)
 • Call my wife (Zadzwoń do mojej żony)
 • Navigate to Honda (Prowadź do salonu Honda)
 • Play my music (Odtwarzaj muzykę)
 • Send a text message to my wife (Wyślij wiadomość tekstową do mojej żony)
 • Call flower shop (Zadzwoń do kwiaciarni)

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie usługi Android Auto.

Funkcję rozpoznawania głosu można również uruchomić naciskając ikonę w
prawym górnym rogu ekranu.


  Apple CarPlay

  Po podłączeniu telefonu iPhone obsługującego aplikację Apple CarPlay do systemu pojazdu poprzez port USB 1,5 A można używać ekranu audio/ ...

  Categorie