Ford Kuga: Wymiana koła jezdnego

Ford Kuga –> Ford Kuga - Instrukcja Obsługi –> Koła i opony –> Wymiana koła jezdnego

OSTRZEŻENIE

Układ kontroli ciśnienia powietrza w oponach nie zastępuje ręcznego sprawdzania ciśnienia powietrza w oponach. Ciśnienie powietrza w oponach należy sprawdzać okresowo za pomocą ciśnieniomierza. Nieprawidłowe ciśnienie powietrza w oponach może zwiększyć ryzyko uszkodzenia opon, utraty kontroli nad pojazdem, wywrócenia pojazdu i odniesienia obrażeń.

Jeśli czujnik ciśnienia powietrza w oponie zostanie uszkodzony, może przestać działać.

Wskazówka: Środków do uszczelniania opon należy używać wyłącznie w sytuacjach awaryjnych na trasie, gdyż mogą one spowodować uszkodzenie czujnika układu kontroli ciśnienia powietrza w oponach.

Wskazówka: Lampka kontrolna układu kontroli ciśnienia powietrza w oponach zapala się, gdy używane jest koło zapasowe. Aby przywrócić pełne działanie funkcji monitorowania, zamontuj w pojeździe wszystkie koła jezdne wyposażone w czujniki ciśnienia powietrza w oponach.

Jeśli opona zostanie przebita podczas jazdy, nie wciskaj mocno hamulca. Zamiast tego stopniowo redukuj prędkość. Mocno trzymaj kierownicę i powoli zjedź na pobocze w bezpiecznym miejscu.

Zleć naprawę przebitej opony Autoryzowanemu Dealerowi, aby uniknąć uszkodzenia czujników układu kontroli ciśnienia powietrza w oponach. Gdy tylko będzie to możliwe, zastąp koło zapasowe kołem jezdnym. Podczas naprawy lub wymiany przebitej opony poproś Autoryzowanego Dealera o sprawdzenie, czy czujnik układu kontroli ciśnienia powietrza w oponach nie jest uszkodzony.

Napełnianie opon

Podczas pompowania opon, np. na stacji benzynowej lub w swoim garażu, układ kontroli ciśnienia powietrza w oponach może nie zareagować natychmiast ...

Informacje o różnych rodzajach zespołu zapasowego koła i opony

OSTRZEŻENIE Niezastosowanie się do tych zaleceń mogłoby spowodować zwiększenie ryzyka utraty kontroli nad pojazdem, poważnych obraże ...

Categorie