Ford Kuga: Holowanie pojazdu na czterech kołach - Przekładnia automatyczna

Ford Kuga –> Ford Kuga - Instrukcja Obsługi –> Holowanie –> Holowanie pojazdu na czterech kołach - Przekładnia automatyczna

OSTRZEŻENIE

Gdy pojazd jest holowany, zapłon musi być włączony. Niezastosowanie się do tego ostrzeżenia może znacznie zwiększyć ryzyko obrażeń lub śmierci.

Należy upewnić się, że dźwignia zmiany biegów jest w położeniu N. Niezastosowanie się do tego ostrzeżenia może spowodować uszkodzenie skrzyni biegów i prowadzić do kolizji lub obrażeń.

Wspomaganie hamulców i kierownicy nie działa, gdy silnik nie pracuje. Mocniej wciskaj pedał hamulca i bądź przygotowany na to, że droga hamowania wydłuży się, a kierownica będzie się ciężej obracała. Niezachowanie ostrożności może spowodować kolizję lub obrażenia ciała.

Jeżeli pojazd jest wyposażony w blokadę kierownicy, przed rozpoczęciem holowania upewnij się, że włącznik zapłonu jest w położeniu akcesoriów lub włączenia.

Nadmierne naprężenie linki holowniczej może spowodować uszkodzenie pojazdu holowanego lub holującego.

Nie holuj pojazdu, jeśli temperatura otoczenia jest niższa niż ºC.

Nie holuj samochodu do tyłu.


Holowanie awaryjne

Jeżeli pojazd zostanie unieruchomiony i nie ma dostępu do wózków pod koła, lawety lub pojazdu transportowego z platformą, pojazd można holować na płasko, z wszystkimi kołami na podłożu. Jest to dopuszczalne pod warunkiem spełnienia poniższych wymogów:

 • Pojazd jest skierowany przodem do kierunku jazdy, przez co jest holowany do przodu.
 • Dźwignia zmiany biegów znajduje się w położeniu N. Jeśli dźwigni zmiany biegów nie można przesunąć do położenia N, konieczne może być obejście blokady położenia parkowania.
 • Maksymalna prędkość to 50 km/h.
 • Maksymalna odległość to 80 km.
Wskazówka:  Jeśli podczas holowania konieczne jest przekroczenie prędkości 50 km/h i odległości 80 km, koła napędzane pojazdu nie mogą dotykać podłoża.

Wskazówka:  Nie zalecamy holowania z kołami napędzanymi na podłożu. Jeśli jednak konieczne jest usunięcie pojazdu z niebezpiecznego miejsca, nie wolno holować go szybciej niż z prędkością 50 km/h ani na odległość większą niż 80 km.

OSTRZEŻENIE

W przypadku awarii mechanicznej przekładni nie należy używać indywidualnych elementów nośnych osi. Wszystkie koła muszą być uniesione nad poziom podłoża na płaskiej platformie.


Ruszaj powoli i płynnie bez szarpania holowanego pojazdu.

Można stosować wyłącznie zaczep holowniczy dostarczony z pojazdem.

Linki holownicze lub sztywne drążki holownicze należy umieszczać z tej samej strony. Np. prawy tylny zaczep holowniczy do prawego przedniego zaczepu holowniczego.

Należy stosować linkę holowniczą lub sztywny drążek holowniczy o odpowiedniej wytrzymałości dla masy pojazdu holującego i pojazdu holowanego.

Wskazówka:  Korzystanie ze sztywnego drążka holowniczego jest najbezpieczniejszym sposobem holowania pojazdu.

Masa pojazdu holowanego nie może być większa niż masa pojazdu holującego.

  Hak holowniczy

  OSTRZEŻENIENie przekraczaj maksymalnego znamionowego obciążenia pojazdu lub złącza przyczepy. Przeciążenie pojazdu lub złącza przyc ...

  Holowanie pojazdu na czterech kołach - Przekładnia mechaniczna

  OSTRZEŻENIE Gdy pojazd jest holowany, zapłon musi być włączony. Niezastosowanie się do tego ostrzeżenia może znacznie zwiększy ...

  Categorie