Ford Kuga: Holowanie pojazdu na czterech kołach - Przekładnia mechaniczna

Ford Kuga –> Ford Kuga - Instrukcja Obsługi –> Holowanie –> Holowanie pojazdu na czterech kołach - Przekładnia mechaniczna

OSTRZEŻENIE

Gdy pojazd jest holowany, zapłon musi być włączony. Niezastosowanie się do tego ostrzeżenia może znacznie zwiększyć ryzyko obrażeń lub śmierci.

Wspomaganie hamulców i kierownicy nie działa, gdy silnik nie pracuje. Wciskaj mocniej pedał hamulca i pamiętaj, że droga hamowania może być dłuższa, a skręcanie kierownicy trudniejsze.

Jeżeli pojazd jest wyposażony w blokadę kierownicy, upewnij się, czy podczas holowania wyłącznik zapłonu jest w położeniu akcesoriów lub włączenia.

Nadmierne naprężenie linki holowniczej może spowodować uszkodzenie pojazdu holowanego lub holującego.

Gdy pojazd jest holowany, wybierz położenie neutralne. Niezastosowanie się do tego ostrzeżenia może spowodować uszkodzenie skrzyni biegów i prowadzić do kolizji lub obrażeń.

Ruszaj powoli i płynnie bez szarpania holowanego pojazdu.

Można stosować wyłącznie zaczep holowniczy dostarczony z pojazdem.

Linki holownicze lub sztywne drążki holownicze należy umieszczać z tej samej strony. Np. prawy tylny zaczep holowniczy do prawego przedniego zaczepu holowniczego.

Należy stosować linkę holowniczą lub sztywny drążek holowniczy o odpowiedniej wytrzymałości dla masy pojazdu holującego i pojazdu holowanego.

Masa pojazdu holowanego nie może być większa niż masa pojazdu holującego.

Nie przekraczaj prędkości 50 km/h.

    Holowanie pojazdu na czterech kołach - Przekładnia automatyczna

    OSTRZEŻENIEGdy pojazd jest holowany, zapłon musi być włączony. Niezastosowanie się do tego ostrzeżenia może znacznie zwiększyć ...

    Categorie