Ford Kuga: Dźwignia awaryjnego wyłączania położenia parkowania

Ford Kuga –> Ford Kuga - Instrukcja Obsługi –> Przekładnia –> Automatyczna skrzynia biegów –> Dźwignia awaryjnego wyłączania położenia parkowania

OSTRZEŻENIE

Przed rozpoczęciem jazdy sprawdź, czy działają światła STOP.

Podczas wykonywania tej procedury należy przestawić dźwignię zmiany biegów z położenia parkowania (P), co oznacza, że pojazd może się swobodnie toczyć. Aby zapobiec niepożądanemu ruchowi pojazdu, należy zawsze całkowicie zaciągnąć hamulec postojowy przed przeprowadzeniem tej procedury. W razie potrzeby można użyć klinów pod koła.

Jeśli hamulec postojowy jest całkowicie zwolniony, ale lampka ostrzegawcza układu hamulcowego się świeci, hamulce mogą nie działać prawidłowo. Należy jak najszybciej zlecić sprawdzenie pojazdu specjaliście.


W przypadku awarii układu elektrycznego lub rozładowania akumulatora pojazdu zastosuj poniższą procedurę w celu przestawienia dźwigni zmiany biegów z położenia parkowania (P).

 1. Włącz hamulec postojowy i wyłącz zapłon.

Dźwignia awaryjnego wyłączania położenia parkowania


 1. Za pomocą śrubokręta wymontuj pokrywę obudowy dźwigni zmiany biegów.

Dźwignia awaryjnego wyłączania położenia parkowania


 1. Odszukaj białą dźwignię znajdującą się z lewej strony dźwigni zmiany biegów.

Dźwignia awaryjnego wyłączania położenia parkowania


 1. Przestaw białą dźwignię w stronę tyłu pojazdu i przesuń dźwignię zmiany biegów z położenia parkowania (P) w położenie neutralne (N).
 1. Załóż pokrywę obudowy dźwigni zmiany biegów, wciśnij pedał hamulca, włącz zapłon i zwolnij hamulec postojowy.
Wskazówka:  Jak najszybciej zwróć się do Autoryzowanego Dealera.

Programowanie adaptacyjne automatycznej skrzyni biegów

Ta funkcja może zwiększyć trwałość i zapewnić takie samo odczucie zmiany biegów przez cały okres eksploatacji pojazdu. W nowym pojeździe lub skrzyni biegów może występować twarda zmiana biegów, miękka zmiana biegów lub jedna i druga. Takie zachowanie jest normalne i nie wpływa na działanie lub trwałość skrzyni biegów. Z czasem procedura programowania adaptacyjnego w pełni aktualizuje działanie skrzyni biegów.

Jeśli pojazd utknie w błocie lub śniegu

Wskazówka:  Nie próbuj rozkołysać pojazdu, jeśli silnik nie osiągnął normalnej temperatury pracy, ponieważ skrzynia biegów może ulec uszkodzeniu.

Wskazówka:  Próba rozkołysania pojazdu nie powinna trwać dłużej niż jedną minutę, aby nie spowodować uszkodzenia skrzyni biegów i opon lub przegrzania silnika.

Jeśli samochód utknął w błocie lub śniegu, można go rozkołysać, włączając na przemian bieg do przodu i bieg wsteczny i zatrzymując się pomiędzy zmianami biegów.

Na każdym biegu lekko naciśnij pedał przyspiesznika.

  Automatyczna skrzynia biegów SelectShift

  Ta funkcja umożliwia dowolne przełączanie biegów w górę lub w dół. O ile prędkość obrotowa silnika nie przekracza maksymaln ...

  Napęd na cztery koła

  Zasady działania Ten układ jest systemem proaktywnym. Ma zdolność przewidywania możliwości poślizgu kół i przenoszenia momentu ...

  Categorie