Fiat 500X: Uwaga i ostrzeżenie

UWAGA Należy zawsze zachowywać maksymalną ostrożność podczas jazdy, aby w razie potrzeby być w gotowości do zahamowania samochodem.

System ten jest elementem wspomagającym jazdę: kierowca nigdy nie powinien ograniczać uwagi poświęcanej na prowadzenie samochodu.

Odpowiedzialność za prowadzenie samochodu zawsze ponosi kierowca, który powinien uwzględniać warunki ruchu drogowego, aby jazda była całkowicie bezpieczna. Kierowca zobowiązany jest zawsze zachowywać bezpieczną odległość za samochodem, za którym jedzie.

Urządzenie to nie uaktywnia się w przypadku pieszych, pojazdów jadących w kierunku przeciwnym lub poruszających się w kierunku poprzecznym oraz w przypadku obiektów stałych (np. pojazdu zablokowanego w korku lub pojazdu niesprawnego).

Urządzenie to nie jest w stanie brać pod uwagę warunków drogowych, ruchu drogowego i warunków atmosferycznych, a także słabej widoczności (np. z powodu mgły).

Urządzenie to nie rozpoznaje zawsze w pełni skomplikowanych warunków ruchu drogowego, które mogłyby spowodować błędne oszacowanie lub w ogóle nie oszacowywać bezpiecznej odległości, jaka powinna być zachowana.

Urządzenie to nie jest w stanie wywierać maksymalnej siły hamowania samochodem: nie zostanie on więc zatrzymany całkowicie.

OSTRZEŻENIE System ten może mieć ograniczone działanie lub w ogóle może nie działać z powodu takich warunków atmosferycznych, jak ulewny deszcz, grad, gęsta mgła czy śnieżyca.

Obszar zderzaka przed czujnikiem nie powinien być pokryty elementami przylepnymi, dodatkowymi reflektorami lub jakimkolwiek innym przedmiotem.

Działanie może być zakłócone przez jakiekolwiek zmiany strukturalne w samochodzie, jak na przykład zmiana ustawienia przedniego, zmiana opon lub zbyt wysokie obciążenie aniżeli standardowe, jakie przewiduje samochód.

Niewłaściwe naprawy wykonane w części przedniej samochodu (np.

zderzaka, podwozia), mogą zmienić położenie czujnika radarowego i negatywnie wpłynąć na jego działanie. W celu wykonania wszelkich napraw tego typu należy zwracać się do ASO marki Fiat.

Nie należy naruszać ani wykonywać jakichkolwiek interwencji w zakresie czujnika radarowego lub kamery umieszczonej na szybie przedniej. W przypadku uszkodzenia czujnika należy zwrócić się do ASO marki Fiat.

Należy unikać mycia lancą pod wysokim ciśnieniem w dolnej strefie zderzaka: unikać zwłaszcza kierowania strumienia na konektor elektryczny systemu.

Należy zachować ostrożność podczas wykonywania napraw i zaprawek lakierniczych w strefie wokół czujnika (nakładki zakrywającej czujnik po lewej stronie zderzaka). W przypadku zderzeń czołowych czujnik może automatycznie wyłączyć się i wyświetlać na ekranie sygnał wskazujący konieczność naprawienia czujnika. Nawet w razie braku sygnałów o nieprawidłowym działaniu należy wyłączyć działanie systemu, jeśli istnieje podejrzenie, że położenie czujnika radarowego uległo zmianie (np. z powodu uderzeń czołowych przy niskiej prędkości podczas manewrów parkingowych). W takiej sytuacji należy zwrócić się do ASO marki Fiat, aby dokonać wyrównania lub wymiany czujnika radarowego.

    Ustawianie odleglosci miedzy pojazdami

    Odległość między samochodem użytkownika a pojazdem go poprzedzającym można ustawić, wybierając następujące opcje: 1 linia ...

    Drive mode selector (wybierak trybu jazdy)

    (zależnie od wyposażenia) Urządzenie to umożliwia, poprzez użycie pierścienia obrotowego A rys. 102 pokrętła na tunelu środkowym, u ...

    Categorie