Fiat 500X: Pokrywa komory silnika

Fiat 500X –> Fiat 500X - Instrukcja Obslugi –> Poznawanie samochodu –> Pokrywa komory silnika

Otwieranie

Należy wykonać, co następuje:

 • pociągnąć dźwignię A rys. 41 w kierunku wskazanym strzałką;

Pokrywa komory silnika


 • przesunąć dźwignię B rys. 42 w kierunku wskazanym strzałką i podnieść pokrywę;

Pokrywa komory silnika


 • wyjąć drążek podpierający C rys. 43 z mechanizmu blokującego D, a następnie włożyć jego końcówkę do gniazda E w pokrywie komory silnika.

Pokrywa komory silnika


OSTRZEŻENIE Przed podniesieniem pokrywy komory silnika należy sprawdzić, czy ramiona wycieraczek nie są odchylone od szyby przedniej i czy wycieraczki nie pracują.

Zamykanie

Należy wykonać, co następuje:

 • jedną ręką przytrzymać pokrywę w pozycji podniesionej, a drugą wyjąć podpórkę C rys. 43 z gniazda E i włożyć ją w odpowiedni mechanizm blokujący D;
 • obniżyć pokrywę do około 40 cm nad komorą silnika i puścić swobodnie;

następnie spróbować podnieść pokrywę w celu sprawdzenia, czy jest dokładnie zamknięta, a nie jedynie zablokowana mechanizmem zabezpieczającym. W tym ostatnim przypadku nie należy naciskać na pokrywę, ale podnieść ją i powtórzyć czynności.

OSTRZEŻENIE Należy sprawdzać zawsze prawidłowe zamknięcie pokrywy silnika, aby uniknąć jej otwarcia podczas jazdy.

UWAGA

Operacje te należy wykonywać tylko w samochodzie, który stoi.

Nieprawidłowe zamocowanie podpórki może spowodować nagłe opadnięcie pokrywy.

Pokrywę należy podnosić oburącz.

Przed podniesieniem należy upewnić się, że wycieraczki szyby przedniej nie są podniesione. Czynność tę należy wykonywać w stojącym samochodzie, w którym włączony jest elektryczny hamulec postojowy.

Ze względów bezpieczeństwa pokrywa powinna być zawsze dobrze zamknięta podczas jazdy. Dlatego należy sprawdzać zawsze, czy pokrywa jest prawidłowo zamknięta, upewniając się o jej zablokowaniu. Jeżeli podczas jazdy zauważymy, że pokrywa nie jest dokładnie zablokowana, należy zatrzymać się natychmiast i zamknąć pokrywę prawidłowo.

  Elektrycznie sterowany dach otwierany

  (zależnie od wyposażenia) Elektrycznie sterowany dach otwierany składa się z dwóch paneli szklanych, z których przedni jest ruchomy, a tylny s ...

  Bagażnik

  Bagażnik odblokowywany jest elektrycznie, a odblokowywanie jest nieaktywne podczas jazdy samochodu. Otwieranie z zewnatrz Jeśli bagażnik jest odblokowany, istnie ...

  Categorie