Fiat 500X: Napinacze pasów bezpieczeństwa

Fiat 500X –> Fiat 500X - Instrukcja Obslugi –> Bezpieczeństwo –> Napinacze pasów bezpieczeństwa

Samochód wyposażony jest w napinacze pasów bezpieczeństwa miejsc przednich i tylnych bocznych, które w trakcie gwałtownego zderzenia czołowego cofają o kilka centymetrów taśmę pasa gwarantując w ten sposób dokładne przyleganie taśmy pasa do ciała, zanim rozpocznie się akcja "wyrzucania" z samochodu.

O uaktywnieniu napinaczy pasów świadczy cofanie się taśmy w kierunku zwijacza.

Ponadto miejsca przednie samochodu wyposażone są w jeszcze jedno urządzenie napinające (zainstalowane w strefie listwy progu): o jego aktywacji świadczy skrócenie linki metalowej.

Podczas interwencji napinaczy wydziela się pewna ilość dymu, który nie jest szkodliwy i nie oznacza początku pożaru.

Napinacz nie wymaga żadnej obsługi ani smarowania: wszelkie czynności zmieniające jego pierwotny stan wpłyną negatywnie na jego skuteczność.

Jeżeli, w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń (np. powodzi, sztormu itp.), urządzenie zostało zalane wodą i/lub błotem, należy zwrócić się do ASO marki Fiat w celu dokonania jego wymiany.

OSTRZEŻENIE W celu zapewnienia maksymalnej ochrony dzięki działaniu napinacza należy ustawić taśmę pasa bezpieczeństwa w taki sposób, aby ściśle przylegała ona do klatki piersiowej i do bioder.

OGRANICZNIKI OBCIĄŻENIA

W celu zwiększenia ochrony dla pasażerów w przypadku kolizji zwijacze przednich pasów bezpieczeństwa i tylnych bocznych pasów wyposażone są w urządzenia wewnętrzne, które umożliwiają odpowiednią regulację siły oddziałującej na klatkę piersiową i na ramiona podczas akcji przytrzymywania przez pas, w przypadku zderzenia czołowego.

System SBR (seat belt reminder)

System SBR ostrzega pasażerów miejsc przednich i tylnych (zależnie od wyposażenia) o braku zapięcia odnośnego pasa bezpieczeństwa. System ...

Ostrzezenia dotyczace uzycia pasów bezpieczenstwa

Użycie pasów bezpieczeństwa jest konieczne również w przypadku kobiet w ciąży: zarówno dla osoby ciężarnej jak i dla dzie ...

Categorie