Fiat 500X: Ostrzezenia dotyczace uzycia pasów bezpieczenstwa

Fiat 500X –> Fiat 500X - Instrukcja Obslugi –> Bezpieczeństwo –> Napinacze pasów bezpieczeństwa –> Ostrzezenia dotyczace uzycia pasów bezpieczenstwa

Użycie pasów bezpieczeństwa jest konieczne również w przypadku kobiet w ciąży: zarówno dla osoby ciężarnej jak i dla dziecka zagrożenie w przypadku zderzenia jest mniejsze, jeżeli pas bezpieczeństwa będzie zapięty.

Kobiety ciężarne powinny ustawić dolną część taśmy pasa dużo niżej, w taki sposób, aby przechodziła nad miednicą i pod brzuchem rys. 69. W miarę, jak ciąża się rozwija, kobieta prowadząca samochód powinna regulować siedzenie i kierownicę w taki sposób, aby mieć pełną kontrolę nad pojazdem (pedały i kierownica powinny być łatwo dostępne). Należy jednak zachować możliwie jak największą odległość między brzuchem a kierownicą.

Taśma pasa bezpieczeństwa nie może być poskręcana. Górna część pasa powinna przechodzić nad ramieniem i przecinać po przekątnej klatkę piersiową. Dolna część pasa powinna przylegać do bioder rys. 70, a nie do brzucha pasażera. Nie należy używać przedmiotów (zaczepów, zapinek itp.), które powodują, że pas bezpieczeństwa nie przylega do ciała pasażera.

Napinacze pasów bezpieczeństwa


Dany pas bezpieczeństwa powinien być używany tylko przez jedną osobę: nie należy przewozić dziecka na kolanach pasażera, stosując pas bezpieczeństwa dla ochrony obojga osób rys. 71.

Ogólnie rzecz biorąc, nie należy zapinać pasem żadnego przedmiotu z pasażerem.

Napinacze pasów bezpieczeństwa


    Napinacze pasów bezpieczeństwa

    Samochód wyposażony jest w napinacze pasów bezpieczeństwa miejsc przednich i tylnych bocznych, które w trakcie gwałtownego zderzenia czo ...

    Konserwacja pasów bezpieczenstwa

    Aby prawidłowo używać pasów bezpieczeństwa, należy przestrzegać skrupulatnie następujących ostrzeżeń: używać ...

    Categorie