Fiat 500X: Instalacja fotelika ISOFIX

Skrajne miejsca tylne samochodu wyposażone są w mocowania ISOFIX, aby w szybki, łatwy i bezpieczny sposób zamontować fotelik. System ISOFIX pozwala na montaż systemów ochronnych dla dzieci ISOFIX, bez konieczności użycia pasów bezpieczeństwa samochodu, a mocując fotelik bezpośrednio do trzech mocowań występujących w samochodzie.

Na różnych miejscach tego samego samochodu możliwy jest montaż mieszany fotelików tradycyjnych i fotelików ISOFIX.

Aby zainstalować fotelik ISOFIX, należy umocować go do dwóch metalowych mocowań A rys. 76 znajdujących się z tyłu poduszki siedzenia tylnego, w punkcie styku z oparciem siedzenia, a następnie umocować pasek górny (dostępny razem z fotelikiem) do specjalnego mocowania B rys. 77 znajdującego się za oparciem siedzenia, w części dolnej.

Systemy ochronne dla dzieci


Na rysunku rys. 78 przedstawiono orientacyjnie przykład fotelika ISOFIX typu uniwersalnego dla grupy wagowej 1.

OSTRZEŻENIE rys. 78 stanowi orientacyjne odniesienie w zakresie montażu. Fotelik należy montować zgodnie z obowiązkowo dołączoną do niego instrukcją.

Systemy ochronne dla dzieci


UWAGA W przypadku stosowania fotelika dziecięcego ISOFIX typu uniwersalnego można używać wyłącznie fotelików z homologacją EKG R44 "ISOFIX Universal" (R44/03 lub późniejszymi aktualizacjami) rys. 79.

Dostosowanie siedzen pasazerów do uzycia fotelików ISOFIX

Dostosowanie siedzen pasazerów do uzycia fotelików


X Pozycja ISOFIX niedostosowana do systemów ochronnych dla dzieci ISOFIX dla tej kategorii wagowej i/lub wymiarów.

IL Dostosowana do systemów mocowania fotelików dla dzieci ISOFIX kategorii "Specjalnej do danego pojazdu", "Ograniczonej" lub "Pół-uniwersalnej", homologowanych do tego typu pojazdu.

IL (*) Montaż fotelika ISOFIX możliwy jest poprzez wykonanie regulacji siedzenia przedniego.

IUF Dostosowana do systemów chroniących dzieci ISOFIX z kategorii uniwersalnej, zwróconych przodem do kierunku jazdy i homologowanych do użytku w tej grupie wagowej.

UWAGA Dla innych grup wagowych przeznaczony jest fotelik ISOFIX typu specyficznego, którego można użyć tylko wówczas, gdy jest odpowiednio przebadany doświadczalnie dla tego typu samochodu (patrz lista samochodów załączona do fotelika).

    Instalacja fotelika dzieciecego z pasami bezpieczenstwa

    Foteliki typu uniwersalnego, które mocowane są tylko pasami bezpieczeństwa, posiadają homologację w oparciu o normę EKG R44 i podzielone są ...

    Foteliki i-Size

    Foteliki tego typu, zaprojektowane i homologowane zgodnie z rozporządzeniem i-Size (EKG R129), zapewniają lepsze warunki bezpieczeństwa przy przewożeniu w ...

    Categorie