Fiat 500X: Foteliki i-Size

Foteliki tego typu, zaprojektowane i homologowane zgodnie z rozporządzeniem i-Size (EKG R129), zapewniają lepsze warunki bezpieczeństwa przy przewożeniu w samochodzie dzieci:

 • obowiązek przewożenia dziecka w wieku do 15 miesięcy tyłem do kierunku jazdy;
 • większa ochrona ze strony fotelika w razie zderzeń bocznych;
 • zachęcenie do korzystania z systemu ISOFIX mającego na celu uniknięcie błędów podczas instalacji fotelika;
 • większa skuteczność w doborze fotelika, już nie w oparciu o wagę, ale o wzrost dziecka;
 • lepsza kompatybilność między fotelami samochodu a fotelikami dziecięcymi: foteliki i-Size można uważać za lepszą wersję fotelików ISOFIX, ponieważ mogą być instalowane stricte na miejscach z homologacją i-Size, ale też ich montaż możliwy jest na miejscach z homologacją ISOFIX (EKG R44).

UWAGA Jeśli miejsca samochodu posiadają homologację i-Size, wówczas są one wyszczególnione znajdującym się na wysokości mocowań systemu ISOFIX symbolem rys. 80.

Systemy ochronne dla dzieci


UWAGA: aby sprawdzić, czy samochód posiada homologację na instalację fotelików dziecięcych typu i-Size, należy się zapoznać z tabelą znajdującą się na następnej stronie.

Poniższa tabela, zgodnie z normą europejską EKG 129, wskazuje możliwość instalowania fotelików i-Size.

Systemy ochronne dla dzieci


  Instalacja fotelika ISOFIX

  Skrajne miejsca tylne samochodu wyposażone są w mocowania ISOFIX, aby w szybki, łatwy i bezpieczny sposób zamontować fotelik. System ISOFIX pozwala n ...

  Foteliki dla dzieci zalecane przez fca dla modelu 500X

  Lineaccessori MOPAR  proponuje kompletną gamę fotelików dla dzieci do mocowania przy użyciu trzypunktowego pasa bezpieczeństwa lub mocowań I ...

  Categorie