Chevrolet Captiva: System kontroli prędkości na zjeździe (DCS)

Chevrolet Captiva –> Chevrolet Captiva - Instrukcja Obslugi –> Prowadzenie i użytkowanie –> Układy kontroli jazdy –> System kontroli prędkości na zjeździe (DCS)

System kontroli prędkości na zjeździe (DCS)


Przy zjeżdżaniu ze stromych wzniesień układ DCS pozwala kierowcy skupić się na prowadzeniu pojazdu, dzięki możliwości jazdy z małą prędkością bez konieczności naciskania pedału hamulca. Ta wygodna funkcja przeznaczona jest tylko do zjazdów ze wzniesień.

W celu włączenia układu DCS nacisnąć przycisk układu DCS pośrodku tablicy rozdzielczej. Po naciśnięciu przycisku układ DCS jest gotowy do działania. Zaświeci się zielony wskaźnik aktywacji DCS.

Podczas działania układu DCS wskaźnik aktywacji DCS miga.

W celu wyłączenia układu DCS, ponownie nacisnąć przycisk układu DCS. Wskaźnik aktywacji układu DCS zgaśnie.

Miganie pomarańczowej kontrolki braku gotowości/awarii układu DCS wskazuje, że układ DCS nie jest gotowy do działania, a jej ciągłe świecenie sygnalizuje niesprawność układu.

Przestroga

Zapalenie się pomarańczowej lampki braku gotowości/ostrzegawczej układu DCS sygnalizuje usterkę układu. Należy jak najszybciej zwrócić się do warsztatu.

Warunki działania układu DCS

1. Przycisk DCS powinien być wciśnięty (włączy się zielony wskaźnik aktywacji DCS).

2. Określony kąt nachylenia wzniesienia.

3. Jazda z prędkością poniżej 50 km/godz. (31,1 mil/h).

(Układ DCS nie działa mimo wciśnięcia przycisku układu DCS, jeżeli prędkość samochodu przekracza 50 km/ godz. (31,1 mil/h). Gdy prędkość samochodu spadnie poniżej 30 km/godz. (18,6 mil/h), po tym jak wzrosła do ponad 50 km/ godz. (31,1 mil/h), układ DCS aktywuje się ponownie).

4. Pedał przyspieszenia lub hamulca nie jest wciśnięty.

(Układ DCS nie działa tylko wtedy, gdy jest wciśnięty pedał przyspieszenia lub hamulca).

Przestroga

Układ DCS jest przeznaczony do jazdy po górzystych bezdrożach.

Nieuzasadnione użycie układu DCS może spowodować niesprawność układu hamulcowego lub ESC. Nie używać układu DCS do jazdy po normalnych drogach.

Załączeniu układu DCS towarzyszą wzmożone drgania i hałas z układu hamulcowego.

Jest to zjawisko normalne.

    System Hill Start Assist (HSA)

    System zapobiega stoczeniu się pojazdu do tyłu podczas ruszania na wzniesieniu. Gdy pojazd znajduje się na podjeździe i kierowca zwalnia pedał hamul ...

    Automatyczna kontrola prędkości

    Automatyczna kontrola prędkości Tempomat (jeśli na wyposażeniu) umożliwia utrzymywanie stałej prędkości jazdy, co najmniej ok. 40 ...

    Categorie