Chevrolet Captiva: Lusterka zewnętrzne

Lusterka wypukłe

Wypukłe lusterka zewnętrzne ograniczają zjawisko tzw. martwych stref. Takie ukształtowanie lusterka powoduje, że odbite w nim obiekty wydają się mniejsze, co niekorzystnie wpływa na możliwość oceny odległości.

Zdalnie sterowane lusterka

Zdalnie sterowane lusterka


Wybrać lusterko do regulacji, przesuwając przełącznik w pozycję "L" dla lusterka lewego lub w pozycję "R" dla lusterka prawego.

Wyregulować ustawienie wybranego lusterka w górę, w dół, w lewo lub w prawo, naciskając odpowiednią krawędź przełącznika kierunkowego.

Składane lusterka

Ręczne składanie (tylko Rosja)

Ze względu na bezpieczeństwo pieszych, w przypadku uderzenia lusterka zewnętrzne składają się w swoich uchwytach. Lekkie pchnięcie obudowy lusterka powoduje jego powrót do położenia pierwotnego.

Elektryczne składanie

Elektryczne składanie


Ostrzeżenie

Zawsze sprawdzać i korygować ustawienie lusterek, aby zapewnić sobie dobrą widoczność obiektów i innych pojazdów na drodze. Nie jeździć ze złożonymi lusterkami zewnętrznymi.

 

Przestroga

Nie obsługiwać lusterek w sposób ciągły przy wyłączonym silniku.

Spowoduje to rozładowanie akumulatora.

Podgrzewane lusterka

Podgrzewane lusterka


Do jego włączenia służy przycisk .


Ogrzewanie działa przy włączonym silniku i wyłącza się automatycznie po kilku minutach lub ponownym naciśnięciu przycisku.

    Immobilizer

    Typ 1 Immobilizer stanowi dodatkowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą oraz uniemożliwia jego uruchomienie przez nieupoważnione osoby. W samochodach ...

    Lusterka wewnętrzne

    Ręcznie regulowane lusterko wsteczne W celu zmniejszenia intensywności światła odbijającego się w lusterku pociągnąć w d&oacu ...

    Categorie