Chevrolet Captiva: Immobilizer

Typ 1

Immobilizer stanowi dodatkowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą oraz uniemożliwia jego uruchomienie przez nieupoważnione osoby. W samochodach z immobilizerem stosowany jest kluczyk stacyjki ze zintegrowanym transponderem, zakodowanym elektronicznie.

Transponder znajduje się w kluczyku i jest niewidoczny z zewnątrz.

Silnik można uruchomić tylko za pomocą właściwego kluczyka.

Kluczykiem o nieprawidłowym kodzie można jedynie otworzyć drzwi.

Silnik zostaje automatycznie unieruchomiony po ustawieniu kluczyka w położeniu LOCK i wyjęciu go ze stacyjki.

Jeżeli immobilizer wykryje usterkę, gdy wyłącznik zapłonu znajduje się w położeniu ON, lampka kontrolna układu zacznie migać lub zaświeci się i nie będzie można uruchomić silnika.

Oddać pojazd do kontroli. Zalecamy skorzystanie z usług autoryzowanego serwisu.

Uwagi: Jeżeli w warunkach niskiej temperatury zewnętrznej drzwi nie można otworzyć z powodu zamarznięcia szczeliny zamka, należy delikatnie stuknąć w szczelinę lub podgrzać kluczyk.

Typ 2

Układu nie trzeba ręcznie uzbrajać ani rozbrajać. Po przekręceniu pokrętła sterowania zapłonem w położenie LOCK/OFF samochód zostaje automatycznie unieruchomiony.

System immobilizera rozbraja się po przekręceniu pokrętła sterowania zapłonem w położenie ON i wykryciu ważnego nadajnika w samochodzie.

Jeśli nadajnik układu dostępu bezkluczykowego zostanie uszkodzony, uruchomienie samochodu może być niewykonalne. Jeśli występuje problem związany z uzbrojeniem lub rozbrojeniem alarmu, zapala się kontrolka immobilizera w zestawie wskaźników.

Przy próbie uruchomienia samochodu, po włączeniu zapłonu na krótko zapala się kontrolka immobilizera. Jeśli silnik nie uruchomi się i kontrolka immobilizera pozostaje zapalona, występuje problem związany z systemem.

Przekręcić pokrętło sterowania zapłonem w położenie wyłączenia i spróbować ponownie.

Jeśli pokrętło sterowania zapłonem nie obraca się i nadajnik układu dostępu bezkluczykowego nie nosi śladów uszkodzenia, należy spróbować ponownie. Jeśli silnik nie uruchomi się i kontrolka immobilizera pozostaje zapalona, spróbować użyć innego nadajnika układu dostępu bezkluczykowego.

Jeśli pokrętło sterowania zapłonem nie obraca się, pierwszy nadajnik może być wadliwy. Można też spróbować umieścić nadajnik w specjalnym gnieździe pod konsolą środkową.

Jeśli przy użyciu innego nadajnika lub po włożeniu nadajnika do specjalnego gniazda pokrętło sterowania zapłonem nadal nie obraca się, samochód wymaga serwisowania.

Skontaktować się z dealerem, który może przeprowadzić serwisowanie autoalarmu i zaprogramować nadajnik układu dostępu bezkluczykowego do współpracy z samochodem.

Nie wolno pozostawiać w pojeździe kluczyka ani urządzenia, które rozbraja lub wyłącza autoalarm.

Włączenie immobilizera nie powoduje zablokowania drzwi. Przy opuszczaniu pojazdu należy pamiętać o zablokowaniu pojazdu i uaktywnieniu autoalarmu.

    Odblokowanie drzwi i wyłączenie trybu zabezpieczenia przed kradzieżą

    Wyłączanie 1. Odblokować drzwi kierowcy kluczykiem. Lub: 2. Nacisnąć i zwolnić przycisk ODBLOKUJ na nadajniku. Dioda w nadajniku zacznie mig ...

    Lusterka zewnętrzne

    Lusterka wypukłe Wypukłe lusterka zewnętrzne ograniczają zjawisko tzw. martwych stref. Takie ukształtowanie lusterka powoduje, że odbite w nim o ...

    Categorie