Chevrolet Captiva: Lusterka wewnętrzne

Ręcznie regulowane lusterko wsteczne

Lusterka wewnętrzne


W celu zmniejszenia intensywności światła odbijającego się w lusterku pociągnąć w dół dźwignię znajdującą się w dolnej części lusterka.

Ostrzeżenie

Po ustawieniu w tryb nocny obraz w lusterku może być mniej wyrazisty.

Przy korzystaniu z lusterka ustawionego w tryb nocny należy zachować szczególną ostrożność.

Brak dobrej widoczności z tyłu w czasie jazdy może doprowadzić do kolizji, a w konsekwencji do uszkodzenia samochodu lub innego mienia albo do odniesienia obrażeń ciała.

Automatyczne przyciemniane lusterko wsteczne

Lusterko elektrochromatyczne

Lusterka wewnętrzne


Ten samochód może być wyposażony w lusterko elektrochromatyczne (ECM), przyciemniające się automatycznie w reakcji na światła reflektorów pojazdów jadących z tyłu, co zapewnia jednolity poziom natężenia światła dla oczu.

Aby włączyć lusterko ECM, nacisnąć przycisk na obudowie lusterka. Zaświeci się lampka kontrolna. Wyłącznik zapłonu musi znajdować się w pozycji ON.

Aby wyłączyć funkcję, jeszcze raz nacisnąć przycisk.

Przestroga

Intensywność natężenia światła otoczenia oraz blasku odbicia reflektorów pojazdów jadących z tyłu jest rejestrowana przez dwa czujniki światła.

Nie wolno zasłaniać czujników, ani zawieszać żadnych przedmiotów na lusterku elektrochromatycznym.

Może to ograniczyć skuteczność działania lusterka elektrochromatycznego.

    Lusterka zewnętrzne

    Lusterka wypukłe Wypukłe lusterka zewnętrzne ograniczają zjawisko tzw. martwych stref. Takie ukształtowanie lusterka powoduje, że odbite w nim o ...

    Szyby

    Szyby otwierane elektrycznie OstrzeżeniePrzy zamykaniu szyb należy zachować ostrożność. Istnieje niebezpieczeństwo odniesienia ...

    Categorie