Mercedes-Benz GLA: Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Mercedes-Benz GLA –> Mercedes-Benz GLA - Instrukcja Obslugi –> Otwieranie i zamykanie –> Kluczyk –> Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

OSTRZEŻENIE

W przypadku pozostawienia dzieci bez opieki w pojeździe mogą one:
 • otworzyć drzwi, stwarzając zagrożenie dla innych osób lub uczestników ruchu drogowego.
 • wysiąść z pojazdu i wpaść pod przejeżdżające pojazdy.
 • obsługiwać elementy wyposażenia pojazdu i np. zakleszczyć się.
Dodatkowo dzieci mogą wprawić pojazd w ruch, np.:
 • zwalniając hamulec postojowy.
 • przełączając automatyczną skrzynię biegów z położenia parkingowego
  lub przełączając mechaniczną skrzynię biegów w położenie biegu jałowego.
 • uruchamiając silnik.
Istnieje niebezpieczeństwo wypadku i obrażeń!

Wysiadając z pojazdu, należy zawsze zabrać ze sobą kluczyk i zablokować drzwi pojazdu. Dotyczy to również cyfrowego kluczyka, jeśli włączona jest funkcja "Cyfrowy kluczyk" za pomocą Mercedes me connect.

Kluczyk należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Dotyczy to również cyfrowego kluczyka, jeśli włączona jest funkcja "Cyfrowy kluczyk" za pomocą Mercedes me connect.

OSTRZEŻENIE

Ciężkie lub duże przedmioty przyczepione do kluczyka mogą one spowodować obrócenie się kluczyka w stacyjce podczas jazdy. Wskutek tego silnik może się wyłączyć. Istnieje ryzyko wypadku!

Do kluczyka nie należy przyczepiać ciężkich lub dużych przedmiotów. Przed włożeniem kluczyka do stacyjki należy od niego odczepić np. pęk kluczy.


Wskazówka

Kluczyk powinien być przechowywany z dala od silnych pól magnetycznych. W przeciwnym razie mogłoby dojść do uszkodzenia funkcji zdalnego sterowania.

Silne pola elektromagnetyczne mogą wystąpić np. w pobliżu instalacji elektrycznych o dużej mocy.  

Kluczyka nie należy przechowywać:

 • z urządzeniami elektronicznymi, np. telefonem komórkowym lub innym kluczykiem
 • z przedmiotami metalowymi, np. monetami lub foliami metalowymi
 • w przedmiotach metalowych, np. metalowej walizce.
Pojazd z funkcją KEYLESS-GO Start: Kluczyka nie należy przechowywać w przestrzeni bagażowej. W przeciwnym razie np. podczas uruchamiania silnika przyciskiem Start-Stop kluczyk może nie być poprawnie rozpoznawany.

Tylko Wielka Brytania:

OSTRZEŻENIE

Jeśli funkcja zabezpieczania drzwi jest włączona, nie można otworzyć drzwi od wewnątrz. Pasażerowie przebywający w pojeździe nie mogą go opuścić, np. w razie zagrożenia. Istnieje niebezpieczeństwo obrażeń!

W związku z tym we wnętrzu nie należy pozostawiać bez nadzoru żadnych osób, w szczególności dzieci, ludzi starszych lub osób wymagających pomocy. Nie włączać funkcji zabezpieczania drzwi, gdy w pojeździe znajdują się pasażerowie.


Jeśli pojazd został zablokowany od zewnątrz, standardowo włączana jest funkcja dodatkowego zabezpieczenia drzwi. Drzwi nie można wówczas otworzyć od wewnątrz. Dodatkowe zabezpieczenie drzwi można wyłączyć, wyłączając funkcję zabezpieczenia wnętrza. Wówczas można drzwi otwierać od wewnątrz również po zablokowaniu zamków z zewnątrz. Drzwi tylne można otworzyć od wewnątrz, gdy nie są zabezpieczone przed otwieraniem przez dzieci. Otwarcie od wewnątrz powoduje uruchomienie autoalarmu. Zakończenie alarmu. 

  Kluczyk

  ...

  Funkcje kluczyka

  Blokowanie pojazdu Otwieranie pokrywy tylnej Odblokowanie p ...

  Categorie