Mercedes-Benz GLA: Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Mercedes-Benz GLA –> Mercedes-Benz GLA - Instrukcja Obslugi –> Jazda i parkowanie –> Jazda –> Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

OSTRZEŻENIE

Przedmioty we wnęce na nogi po stronie kierowcy mogą ograniczyć możliwość ruchu pedałów lub zablokować wciśnięty pedał. Bezpieczeństwo eksploatacji pojazdu jest zagrożone. Istnieje ryzyko wypadku!

Wszystkie przedmioty w pojeździe należy zabezpieczyć, aby nie mogły się przedostać do wnęki na nogi po stronie kierowcy. Wykorzystywane maty podłogowe lub dywaniki muszą być umocowane tak, aby wykluczyć możliwość ograniczania ruchu pedałów. Nie należy używać luźnych mat podłogowych lub dywaników oraz nie należy ich kłaść jeden na drugim.


OSTRZEŻENIE

Obsługa pedałów może zostać zakłócona przez nieodpowiednie obuwie, np.
 • buty na konturnach
 • buty na wysokich obcasach
 • pantofle
Istnieje ryzyko wypadku!

Podczas jazdy należy zawsze nosić odpowiednie obuwie, aby móc bezpiecznie obsługiwać pedały.


OSTRZEŻENIE

W przypadku wyłączenia zapłonu podczas jazdy ograniczone jest działanie ważnych funkcji poprawiających bezpieczeństwo lub są one całkowicie niedostępne. Może to dotyczyć np. wspomagania kierownicy lub serwa hamulcowego. Kierowanie pojazdem oraz hamowanie wymaga użycia znacznie większej siły. Istnieje ryzyko wypadku!

Podczas jazdy nie należy wyłączać zapłonu.


OSTRZEŻENIE

Jeśli podczas jazdy hamulec postojowy nie zostanie całkowicie zwolniony, hamulec postojowy może
 • się przegrzać i w wyniku tego być przyczyną pożaru
 • utracić swoją główną funkcję stabilizującą.
Istnieje ryzyko pożaru i wypadku! Przed rozpoczęciem jazdy zwolnić całkowicie hamulec postojowy.  

Wskazówka

Nie rozgrzewać silnika podczas postoju. Ruszyć od razu z miejsca. Unikać wysokich prędkości obrotowych i pełnego gazu, aż silnik osiągnie temperaturę pracy.

W przypadku automatycznej skrzyni biegów włączać położenie P i R tylko podczas postoju pojazdu.

W przypadku ruszania na śliskim podłożu nie doprowadzać w miarę możliwości do buksowania kół napędowych. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia zespołu napędowego.

Pojazdy Mercedes-AMG: Gdy silnik jest zimny należy unikać jazdy z pełnym obciążeniem oraz prędkości obrotowych powyżej 5000 obr/min. W ten sposób chroniony jest silnik i nie następuje pogorszenie komfortu.


  Jazda

  ...

  Położenia kluczyka w stacyjce

  Kluczyk Wyjmowanie kluczyka Zasilanie napięciem niektórych odbiorników, np. wycieraczek ...

  Categorie