Honda CR-V: Układ immobilizera

Układ immobilizera uniemożliwia uruchomienie silnika za pomocą kluczyka, który nie został wcześniej zarejestrowany. Każdy kluczyk ma elektroniczny nadajnik, który za pośrednictwem sygnałów elektronicznych weryfikuje kluczyk.

Wkładając kluczyk do wyłącznika zapłonu* lub naciskając przycisk ENGINE START/STOP *, należy zwracać uwagę na następujące zalecenia:

  • W pobliżu wyłącznika zapłonu* lub przycisku ENGINE START/STOP * nie trzymać przedmiotów, które emitują silne fale radiowe.
  • Należy się upewnić, że kluczyk nie jest osłonięty metalem ani nie dotyka metalowego przedmiotu.
  • Nie trzymać kluczyka innego pojazdu wyposażonego w układ immobilizera w pobliżu wyłącznika zapłonu* ani przycisku ENGINE START/STOP *.

Nie trzymać kluczyka w pobliżu przedmiotów emitujących pole magnetyczne. Urządzenia elektroniczne, takie jak telewizory i systemy audio, tworzą silne pola magnetyczne. Należy pamiętać, że nawet breloczki mogą emitować takie pole.

UWAGA

Pozostawienie kluczyka w pojeździe może umożliwić kradzież pojazdu lub spowodować jego przypadkowe ruszenie.

Wychodząc z pojazdu i zostawiając go bez dozoru, należy zawsze zabierać ze sobą kluczyk.

Nie należy podejmować prób modyfikowania układu ani dodawania do niego innych urządzeń.

Takie działanie może doprowadzić do uszkodzenia układu i spowodować, że nie będzie można używać pojazdu.

Jeśli pomimo kilku prób układ nie rozpoznaje kluczyka, należy skontaktować się z ASO Honda. W przypadku utraty jednego kluczyka lub braku możliwości uruchomienia silnika należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem.

Wersja z kierownicą po prawej stronie

Przed przekręceniem wyłącznika zapłonu do położenia ON (II)*1 po raz pierwszy od odłączenia akumulatora wcisnąć i przytrzymać pedał hamulca.


*1: Wersje z systemem dostępu bezkluczykowego mają przycisk ENGINE START/STOP zamiast wyłącznika zapłonu.

    Alarm

    Alarm włącza się po otwarciu drzwi, pokrywy bagażnika lub pokrywy silnika bez użycia pilota zdalnego sterowania lub układu dostępu bezkluczyko ...

    Categorie