Honda CR-V: Pojazd z silnikiem turbodoładowanym

Honda CR-V –> Honda CR-V - Instrukcja Obsługi –> Jazda –> Pojazd z silnikiem turbodoładowanym

Środki ostrożności dotyczące eksploatacji

Turbosprężarka to wysoce precyzyjne urządzenie pozwalające uzyskać większą moc poprzez dostarczenie dużej ilości sprężonego powietrza do silnika dzięki turbinie napędzanej ciśnieniem gazów spalinowych z silnika.

  • Jeśli po uruchomieniu silnik jest zimny, należy unikać wprowadzania go na wysokie obroty oraz nie przyspieszać gwałtownie.
  • Zawsze wymieniać olej silnikowy i filtr oleju silnikowego zgodnie z harmonogramem przeglądów. Turbina obraca się z bardzo dużą prędkością ponad 100 000 obr./min i osiąga temperaturę ponad 700ºC. Jest ona smarowana i chłodzona olejem silnikowym.

    W przypadku zaniechania wymiany oleju silnikowego i filtra po określonym przebiegu lub w wyznaczonym terminie, stary olej silnikowy może doprowadzić do wystąpienia usterek, takich jak zalepianie lub nietypowe odgłosy pracy łożyska turbiny.

Zaplanowane terminy obsługi związane z wymianą oleju silnikowego i filtra są wyświetlane w interfejsie informacyjnym kierowcy. Zapoznać się z tymi informacjami, aby wiedzieć, kiedy należy dokonać wymiany.

Wraz z ponownym uruchomieniem silnika po jeździe pod dużym obciążeniem, np. z dużą prędkością lub po górzystym terenie, wskaźnik temperatury będzie wskazywać wartość w górnym zakresie. To normalne.

Wskaźnik temperatury opadnie, gdy pojazd pozostanie uruchomiony na biegu jałowym lub będzie prowadzony przez około minutę.


    Zużycie paliwa i emisja CO2

    Mniejsze zużycie paliwa i redukcja emisji CO2 Zwiększenie oszczędności paliwa oraz redukcja emisji CO2 zależy od kilku czynników, takich jak wag ...

    Categorie