Ford Kuga: Zużycie paliwa

Dane dotyczące wartości emisji CO2 i zużycia paliwa czerpiemy z testów laboratoryjnych przeprowadzanych zgodnie z rozporządzeniem (EC) 715/2007 lub Rozporządzeniem Komisji (EC) 692/2008 i późniejszymi zmianami.

 Służą one jako materiał porównawczy pomiędzy markami i modelami pojazdów.Nie należy ich traktować jako wyznacznika rzeczywistego zużycia paliwa, jakie może występować w Twoim pojeździe.

Rzeczywiste zużycie paliwa zależy od wielu czynników, takich jak styl jazdy, jazda z dużą prędkością, zatrzymywanie się i ruszanie, korzystanie z klimatyzacji, dodatkowe akcesoria, ładunek i holowanie.

Deklarowana pojemność

Deklarowana pojemność to maksymalna ilość paliwa, jaką można dodać do zbiornika, gdy wskaźnik poziomu paliwa pokazuje pusty zbiornik.

 Dodatkowo zbiornik paliwa zawiera rezerwę przy pustym zbiorniku.Rezerwa przy pustym zbiorniku to nieokreślona ilość paliwa, która pozostaje w zbiorniku, gdy wskaźnik poziomu paliwa pokazuje pusty zbiornik.

Wskazówka:  Ilość rezerwy paliwa przy pustym zbiorniku może być różna i nie należy liczyć, że umożliwi jazdę przy pustym zbiorniku paliwa.

Zużycie paliwa

Twój pojazd oblicza wartości zużycia paliwa przy użyciu funkcji określania średniego zużycia paliwa przez komputer pokładowy.

Pierwsze 1.500 km jazdy to okres docierania się silnika. Bardziej dokładny pomiar można uzyskać po 3.000 km.

Czynniki wpływające na zużycie paliwa
 • Nieprawidłowe wartości ciśnienia powietrza w oponach.
 • Maksymalne obciążanie pojazdu.
 • Przewożenie zbędnego ładunku.
 • Mocowanie pewnych akcesoriów w pojeździe, np. nakładek przeciw owadom, pałąków wzmacniających dach, dodatkowych stopni i uchwytów na narty.
 • Stosowanie paliwa zmieszanego z alkoholem.
 • Parametry zużycia paliwa mogą pogorszyć się w warunkach niższych temperatur.
 • Parametry zużycia paliwa mogą pogorszyć się w przypadku jazdy na krótkich trasach.
 • Jazda po płaskim terenie może zapewniać niższe zużycie paliwa niż jazda w terenie pagórkowatym.

  Tankowanie

  Widok ogólny systemu tankowania   Pokrywa wlewu paliwa. Zawór wlewu paliwa. Króciec wlewowy zbiornika paliwa. ...

  Categorie