Ford Kuga: Usuwania usterek systemu SYNC

Ford Kuga –> Ford Kuga - Instrukcja Obsługi –> SYNC –> Usuwania usterek systemu SYNC

System SYNC jest prosty w obsłudze. Jednak w razie powstania wątpliwości prosimy skorzystać z poniższych tabel.

Aby sprawdzić kompatybilność swojego telefonu komórkowego, odwiedź lokalną stronę internetową Forda.

Problemy z telefonem komórkowym 
Problem  Możliwa przyczyna  Możliwe rozwiązanie 
Wysoki poziom zakłóceń podczas połączenia telefonicznego.  Ustawienia regulacji dźwięku w Twoim telefonie komórkowym mogą wpływać na działanie systemu SYNC.  Skorzystaj z instrukcji obsługi urządzenia, aby sprawdzić zasady regulacji dźwięku. 
Podczas połączenia słyszę drugą osobę, ale ona nie słyszy mnie.  Możliwa usterka telefonu komórkowego.  Spróbuj wyłączyć telefon komórkowy, zresetować go lub wyjąć baterię, a następnie ponów próbę. 
Upewnij się, że mikrofon systemu SYNC nie jest wyłączony. 
System SYNC nie może pobrać mojej książki telefonicznej.  Ta funkcja zależy od telefonu komórkowego.  Sprawdź kompatybilność swojego telefonu komórkowego. 
Możliwa usterka telefonu komórkowego.  Spróbuj wyłączyć telefon komórkowy, zresetować go lub wyjąć baterię, a następnie ponów próbę. 
Spróbuj przenieść kontakty ze swojej książki telefonicznej do systemu SYNC, wybierając opcję dodawania. 
Musisz włączyć swój telefon komórkowy oraz funkcję automatycznego pobierania książki telefonicznej w systemie SYNC. 
System mówi "Książka telefoniczna pobrana", ale moja książka telefoniczna w systemie SYNC jest pusta lub brakuje w niej kontaktów.  Ograniczone możliwości telefonu komórkowego.  Spróbuj przenieść kontakty ze swojej książki telefonicznej do systemu SYNC, wybierając opcję dodawania. 
Jeśli brakujące kontakty są zapisane na karcie SIM, spróbuj przenieść je do pamięci swojego telefonu komórkowego. 
Usuń wszelkie zdjęcia lub specjalne dzwonki powiązane z brakującymi kontaktami. 
Musisz włączyć swój telefon komórkowy oraz funkcję automatycznego pobierania książki telefonicznej w systemie SYNC. 
Mam problemy z połączeniem mojego telefonu komórkowego z systemem SYNC.  Ta funkcja zależy od telefonu komórkowego.  Sprawdź kompatybilność swojego telefonu komórkowego. 
Możliwa usterka telefonu komórkowego.  Spróbuj wyłączyć telefon komórkowy, zresetować go lub wyjąć baterię, a następnie ponów próbę. 
Spróbuj wykasować swoje urządzenie z systemu SYNC i wykasować system SYNC ze swojego urządzenia, a następnie ponów próbę. 
Zawsze sprawdzaj ustawienia zabezpieczeń i funkcji przypomnienia o automatycznym akceptowaniu powiązane z połączeniem SYNC Bluetooth w Twoim telefonie komórkowym. 
Zaktualizuj oprogramowanie swojego telefonu komórkowego. 
Wyłącz ustawienie automatycznego pobierania danych. 
Wysyłanie wiadomości tekstowych nie działa w systemie SYNC.  Ta funkcja zależy od telefonu komórkowego.  Sprawdź kompatybilność swojego telefonu komórkowego. 
Możliwa usterka telefonu komórkowego.  Spróbuj wyłączyć telefon komórkowy, zresetować go lub wyjąć baterię, a następnie ponów próbę. 
iPhone 
 • Przejdź do ustawień swojego telefonu komórkowego.
 • Przejdź do menu Bluetooth.
 • Upewnij się, że status połączenia to "Niepołączony".
 • Naciśnij niebieskie kółko, aby otworzyć następne menu.
 • Włącz opcję "Pokaż powiadomienia".
 • Włącz "Kontakty Sync".
Twój iPhone będzie teraz przesyłał przychodzące wiadomości tekstowe do systemu SYNC.  Powtórz te czynności dla każdego pojazdu wyposażonego w system Sync, z którym jesteś połączony.  Twój iPhone przesyła przychodzące wiadomości tekstowe do systemu SYNC tylko wtedy, gdy jest odblokowany.  Funkcja odpowiedzi na wiadomości tekstowe z użyciem systemu SYNC nie jest obsługiwana przez iPhone.  Wiadomości tekstowe z aplikacji WhatsApp oraz Facebook Messenger nie są obsługiwane. 
Odczytywanie na głos wiadomości tekstowych nie działa na moim telefonie komórkowym.  Ta funkcja zależy od telefonu komórkowego.  Aby odbierać przychodzące wiadomości tekstowe, Twój telefon komórkowy musi obsługiwać pobieranie wiadomości tekstowych za pośrednictwem funkcji Bluetooth. 
Wejdź do menu wiadomości tekstowych systemu SYNC, aby zobaczyć, czy Twój telefon komórkowy obsługuje tę funkcję. Naciśnij przycisk PHONE, przewiń i wybierz opcję wiadomości tekstowych, a następnie naciśnij OK
Jest to ograniczenie dotyczące telefonu komórkowego.  Ponieważ każdy telefon komórkowy jest inny, skorzystaj z instrukcji obsługi urządzenia, aby sprawdzić informacje na temat konkretnego telefonu komórkowego, który chcesz sparować. Między telefonami mogą występować różnice zależnie od marki, modelu, dostawcy usługi i wersji oprogramowania. 

 

Problemy z USB i mediami 
Problem  Możliwa przyczyna  Możliwe rozwiązanie 
Mam problemy z podłączeniem mojego urządzenia.  Możliwa usterka urządzenia.  Spróbuj wyłączyć urządzenie, zresetować je lub wyjąć baterię, a następnie ponów próbę. 
Upewnij się, że korzystasz z przewodu dostarczonego przez producenta. 
Upewnij się, że przewód USB jest prawidłowo podłączony do urządzenia i portu USB pojazdu. 
Upewnij się, że urządzenie nie jest wyposażone w automatycznie instalujący się program lub nie są aktywne ustawienia zabezpieczeń. 
SYNC nie rozpoznaje mojego urządzenia, gdy uruchamiam pojazd.  Jest to ograniczenie dotyczące urządzenia.  Pamiętaj, aby nie zostawiać urządzenia w pojeździe w warunkach bardzo wysokich lub niskich temperatur. 
Odtwarzanie strumieniowe audio przez Bluetooth nie działa.  Ta funkcja zależy od urządzenia.  Upewnij się, że połączono urządzenie z SYNC i wciśnij przycisk odtwarzania na urządzeniu. 
Urządzenie nie jest podłączone. 
SYNC nie rozpoznaje muzyki na moim urządzeniu.  Twoje pliki muzyczne mogą nie zawierać prawidłowych informacji na temat wykonawcy, tytułu piosenki, albumu lub gatunku.  Upewnij się, że wszystkie dane utworów są wypełnione. 
Plik może być uszkodzony.  Spróbuj zastąpić uszkodzony plik jego nową wersją. 
Utwór może podlegać ochronie praw autorskich, która nie zezwala na jego odtwarzanie.  W przypadku niektórych urządzeń należy zmienić ustawienia USB z pamięci masowej na klasę protokołu transferu mediów (MTP). 
Gdy podłączam mój iPhone lub iPod Touch za pośrednictwem USB i Bluetooth Audio jednocześnie, czasem nie słyszę żadnego dźwięku.  Jest to ograniczenie dotyczące urządzenia.  Na ekranie aktualnie odtwarzanej muzyki w urządzeniu iPhone lub iPod Touch wybierz ikonę funkcji Airplay urządzenia audio u dołu ekranu Twojego urządzenia iPhone lub iPod Touch. 
Aby słuchać muzyki z urządzenia iPhone lub iPod Touch za pośrednictwem Bluetooth Audio, wybierz SYNC. 
Aby słuchać muzyki z urządzenia iPhone lub iPod Touch za pośrednictwem USB, wybierz złącze dokujące. 

 

Problemy dotyczące poleceń głosowych 
Problem  Możliwa przyczyna  Możliwe rozwiązanie 
SYNC nie rozumie, co mówię.  Możliwe, że stosujesz nieprawidłowe polecenia głosowe.  Przejrzyj polecenia głosowe telefonu komórkowego i polecenia głosowe mediów na początku odpowiednich rozdziałów. 
Skorzystaj z ekranu wyświetlacza systemu audio podczas aktywnej sesji komunikacji głosowej, gdzie znajdziesz listę poleceń głosowych. 
Możliwe, że mówisz zbyt wcześnie lub w niewłaściwym czasie.  Mikrofon systemu znajduje się w lusterku wstecznym lub podsufitce, tuż nad przednią szybą. 
SYNC nie rozumie tytułu piosenki lub nazwy wykonawcy.  Możliwe, że stosujesz nieprawidłowe polecenia głosowe.  Przejrzyj polecenia głosowe mediów na początku rozdziału na temat mediów. 
Możliwe, że nie wypowiadasz nazwy dokładnie tak, jak jest zapisana w systemie.  Wypowiedz tytuł piosenki lub nazwę wykonawcy dokładnie tak, jak są zapisane w systemie. Jeśli powiesz "Odtwarzaj wykonawcę Prince", system nie odtworzy muzyki wykonywanej przez wykonawców Prince and the Revolution lub Prince and the New Power Generation. 
Upewnij się, że wypowiadasz cały tytuł, np. "California remix featuring Jennifer Nettles". 
Jeśli tytuły piosenek są zapisane wielkimi literami, musisz je przeliterować. LOLA wymaga powiedzenia "L-O-L-A". 
Możliwe, że system nie odczytuje nazwy w ten sam sposób, jak ją wypowiadasz.  Nie stosuj znaków specjalnych w tytułach, gdyż system ich nie rozpoznaje. 
SYNC nie rozumie lub dzwoni do niewłaściwej osoby, gdy chcę nawiązać połączenie telefoniczne.  Możliwe, że stosujesz nieprawidłowe polecenia głosowe.  Przejrzyj polecenia głosowe telefonu komórkowego na początku rozdziału na temat telefonu komórkowego. 
Jeśli system nie rozumie Cię w pełni, możesz również skorzystać z listy możliwych telefonów komórkowych i listy możliwych mediów, aby uzyskać listę możliwych propozycji. 
Możliwe, że nie wypowiadasz nazwy dokładnie tak, jak jest zapisana w systemie.  Upewnij się, że wypowiadasz nazwę dokładnie tak, jak jest zapisana w systemie. Na przykład jeśli nazwa kontaktu to Joe Wilson, powiedz "Zadzwoń do Joe Wilson". 
System działa lepiej, jeśli podajesz pełne nazwy (imię i nazwisko), np. "Joe Wilson" zamiast "Joe". 
Nazwy kontaktów w Twojej książce telefonicznej mogą być bardzo krótkie lub podobne, lub mogą zawierać znaki specjalne.  Nie stosuj znaków specjalnych, takich jak 123 lub ICE, gdyż system ich nie rozpoznaje. 
Kontakty w Twojej książce telefonicznej mogą być zapisane wielkimi literami.  Jeśli nazwy kontaktów są zapisane wielkimi literami, musisz je przeliterować. JAKE wymaga powiedzenia "Zadzwoń do J-A-K-E". 
System sterowania głosem SYNC ma trudności z rozpoznaniem obco brzmiących nazwisk zapisanych w moim telefonie komórkowym.  Możliwe, że wypowiadasz obco brzmiące nazwy przy użyciu języka aktualnie wybranego w SYNC.  System SYNC stosuje wymowę fonetyczną według reguł wybranego języka w odniesieniu do nazw kontaktów zapisanych w Twoim telefonie komórkowym. 
Wskazówka: Możesz wybrać kontakt ręcznie. Naciśnij PHONE. Wybierz opcję książki telefonicznej, a następnie nazwę kontaktu. Naciśnij przycisk funkcyjny, aby ją odsłuchać. System SYNC odczyta nazwę kontaktu, co pozwoli Ci zorientować się, jakiej wymowy oczekuje. 
System sterowania głosem SYNC ma trudności z rozpoznaniem obco brzmiących tytułów utworów, nazw wykonawców, tytułów albumów, nazw gatunków i list utworów z mojego odtwarzacza multimedialnego lub pamięci flash USB.  Możliwe, że wypowiadasz obco brzmiące nazwy przy użyciu języka aktualnie wybranego w SYNC.  System SYNC stosuje wymowę fonetyczną według reguł wybranego języka w odniesieniu do nazw zapisanych w Twoim odtwarzaczu multimedialnym lub pamięci flash USB. System może czasem robić wyjątki w przypadku niektórych nazw bardzo popularnych wykonawców (np. U2), tak że możesz zawsze stosować angielską wymowę w odniesieniu do tych wykonawców. 
System generuje wskazówki głosowe i wymowa niektórych wyrazów może nie być prawidłowa w moim języku.  System SYNC wykorzystuje technologię syntezy mowy dla wskazówek głosowych.  System SYNC wykorzystuje głos syntezowany elektronicznie, a nie nagrany głos ludzki. 
System SYNC oferuje szereg nowych funkcji sterowania głosem dla szerokiej gamy języków. Wybieranie nazwy kontaktu bezpośrednio z książki telefonicznej bez wcześniejszego nagrania (np. "Zadzwoń do John Smith") lub wybieranie utworu, wykonawcy, albumu, gatunku lub listy utworów bezpośrednio ze swojego odtwarzacza multimedialnego (np. "Odtwórz wykonawcę Madonna"). 
Mój poprzedni system sterowania głosem Bluetooth umożliwiał mi sterowanie radioodbiornikiem, odtwarzaczem płyt CD i układem ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Dlaczego nie mogę kontrolować tych układów za pomocą systemu SYNC?  System SYNC jest przeznaczony głównie do sterowania urządzeniami przenośnymi i ich zawartością.  System SYNC ma większe możliwości w porównaniu do poprzedniego układu, np.: wybieranie nazwy kontaktu bezpośrednio z książki telefonicznej bez wcześniejszego nagrania (np. "Zadzwoń do John Smith") lub wybieranie utworu, wykonawcy, albumu, gatunku lub listy utworów bezpośrednio z Twojego odtwarzacza multimedialnego (np. "Odtwórz wykonawcę Madonna"). 

 

Problemy z AppLink 
Problem  Możliwe przyczyny  Możliwe rozwiązania 
Aplikacje mobilne AppLink: Po wybraniu "Znajdź nowe aplikacje" system SYNC nie znajduje żadnych aplikacji.  Telefon obsługujący AppLink nie jest podłączony do systemu SYNC.  Upewnij się, czy masz kompatybilny smartfon; Android z systemem OS 2.3 lub nowszym lub iPhone 3GS lub nowszy z systemem iOS 5.0 lub nowszym. Dodatkowo upewnij się, czy telefon jest sparowany i podłączony do systemu SYNC w celu znalezienia aplikacji AppLink w Twoim urządzeniu. Użytkownicy iPhona muszą podłączyć go do portu USB systemu SYNC za pomocą przewodu USB firmy Apple. 
Telefon jest podłączony, ale nadal nie mogę znaleźć aplikacji.  Aplikacje AppLink nie są zainstalowane i uruchomione w Twoim urządzeniu mobilnym.  Upewnij się, czy ze sklepu internetowego producenta telefonu została pobrana ostatnia wersja aplikacji i czy została ona zainstalowana. Upewnij się, czy aplikacja jest uruchomiona w telefonie. Niektóre aplikacje wymagają zarejestrowania się lub zalogowania do aplikacji w telefonie przed użyciem ich w AppLink. Ponadto niektóre aplikacje mogą mieć ustawienie "Ford SYNC" do sprawdzania menu ustawień aplikacji w telefonie. 
Telefon jest podłączony, aplikacje są uruchomione, ale nadal nie można znaleźć aplikacji.  Czasem aplikacje nie zamykają się prawidłowo i ponownie otwierają swoje połączenie z SYNC, np. w trakcie cykli zapłonu.  Zamykanie i uruchamianie aplikacji może pomóc systemowi SYNC w znalezieniu aplikacji, jeżeli nie można jej wykryć wewnątrz pojazdu. Jeżeli w urządzeniu z systemem Android aplikacja ma opcję Zakończ, to wybierz ją i ponownie uruchom aplikację. Jeżeli aplikacja nie ma tej opcji, możesz także ręcznie wymusić zamknięcie aplikacji przez przejście do menu ustawień telefonu i wybranie opcji Aplikacje. Następnie wyszukaj określoną aplikację i wybierz polecenie "Wymuś zatrzymanie". Nie zapomnij o ponownym uruchomieniu aplikacji i wybraniu w systemie SYNC opcji "Znajdź nowe aplikacje". 
W smartfonie iPhone z systemem iOS7+ w celu wymuszenia zamknięcia należy dwukrotnie nacisnąć przycisk Początek, a następnie wykonać gest machnięcia w górę na podglądzie aplikacji, aby ją zamknąć. Ponownie naciśnij przycisk Początek, a następnie ponownie wybierz i uruchom aplikację. Po kilku sekundach aplikacja powinna pojawić się w menu aplikacji mobilnych SYNC. 
Telefon z systemem Android jest podłączony, aplikacje są uruchomione. Po ponownym uruchomieniu aplikacji nadal nie można ich znaleźć.  W starszych wersjach systemu Android OS jest błąd dotyczący Bluetooth, który może powodować, że aplikacji znalezionych podczas wcześniejszej jazdy pojazdu nie można ponownie znaleźć, jeżeli nie został wyłączony system Bluetooth.  Zresetuj system Bluetooth w telefonie przez wyłączenie i ponowne włączenie Bluetooth. Jeżeli jesteś w samochodzie, system SYNC powinien automatycznie połączyć się z telefonem po naciśnięciu przycisku Telefon. 
Mój iPhone jest podłączony, aplikacja jest uruchomiona. Po ponownym uruchomieniu aplikacji nadal nie można jej znaleźć w systemie SYNC.  Może być potrzebne zresetowanie połączenia USB z systemem SYNC.  Odłącz przewód USB od telefonu i poczekaj chwilę. Ponownie podłącz przewód USB do telefonu. Po kilku sekundach aplikacja powinna pojawić się w menu aplikacji mobilnych SYNC. Jeżeli nie, wymuś zamknięcie aplikacji i uruchom ją ponownie. 
Mam telefon z systemem Android. Znaleziono i uruchomiono aplikację medialną w systemie SYNC, ale nie ma dźwięku lub dźwięk jest bardzo słaby.  Głośność systemu Bluetooth w telefonie może być bardzo słaba.  Spróbuj zwiększyć głośność systemu Bluetooth urządzenia za pomocą przycisków sterowania głośnością, które najczęściej znajdują się z boku urządzenia. 
Można zobaczyć tylko niektóre z aplikacji AppLink uruchomione w telefonie i zapisane na liście w menu aplikacji mobilnych SYNC.  Niektóre urządzenia z systemem Android mają ograniczoną liczbę portów Bluetooth, przez które aplikacje mogą się łączyć. Jeżeli liczba aplikacji AppLink w telefonie przekracza liczbę dostępnych portów Bluetooth, nie zobaczysz wszystkich aplikacji na liście w menu aplikacji mobilnych SYNC.  Wymuś zamknięcie lub odinstaluj aplikacje, których system SYNC nie powinien znaleźć. Jeżeli aplikacja ma ustawienie Ford SYNC, wyłącz to ustawienie w menu ustawień aplikacji w telefonie. 

 

Ponowne uruchomienie system multimedialnego SYNC 
System SYNC zastosowany w pojeździe wyposażono w funkcję ponownego uruchamiania system, której można użyć, jeśli dojdzie do utraty działania systemu SYNC. Aby ponownie uruchomić system, naciśnij i przytrzymaj przycisk wyszukiwania w górę zakresu (>>), równocześnie naciskając i przytrzymując przycisk zasilania radia. Zwolnij oba przyciski po 5 sekundach. Poczekaj kilka minut na ukończenie procedury ponownego uruchamiania. Po kilku minutach można powrócić do korzystania z systemu SYNC.  Uwaga: dostępność funkcji zależy od opcji wyposażenia pojazdu 

  Wejście audio

  Aby uzyskać dostęp do wejścia źródła audio, powiedz:  Polecenie głosowe  ((line | AV | audi ...

  SYNC 3

  ...

  Categorie