Ford Kuga: Poduszka powietrzna pasażera

Poduszka powietrzna pasażera


Poduszka powietrzna jest odpalana w przypadku poważnych zderzeń czołowych lub uderzeń pod kątem do 30 stopni od podłużnej osi pojazdu, z lewej lub prawej strony. Poduszka jest nadmuchiwana w ciągu kilku milisekund i w momencie, gdy tułów kierowcy lub pasażera zetknie się z nią, zacznie wypuszczać powietrze, amortyzując w ten sposób ruch ciała do przodu. Poduszka powietrzna nie zostanie odpalona podczas lżejszych uderzeń czołowych, wywrócenia się pojazdu na dach, uderzeń z tyłu i bocznych.

Wyłączenie poduszki powietrznej pasażera

OSTRZEŻENIE

Poduszka powietrzna pasażera musi być wyłączona podczas korzystania z fotelika do przewożenia dzieci zamontowanego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu.


Jeżeli chcesz zamontować nosidełko dla niemowląt lub fotelik dziecięcy na przednim siedzeniu zabezpieczonym poduszką powietrzną, musisz wyposażyć swój samochód w wyłącznik poduszki powietrznej pasażera. Skontaktuj się z Autoryzowanym Dealerem.

Wyłączenie poduszki powietrznej pasażera


Wyłączenie poduszki powietrznej pasażera 


 1. Wyłącz
 2. Włącz 

Obróć przełącznik do położenia A.

Po włączeniu zapłonu sprawdź, czy zapala się lampka ostrzegawcza wyłączenia poduszki powietrznej.

Wskazówka:  Wyłącznik uruchamiany kluczykiem znajduje się na skraju tablicy rozdzielczej po stronie pasażera, natomiast lampka kontrolna wyłączenia poduszki powietrznej - w konsoli dachowej.

Włączenie poduszki powietrznej pasażera

OSTRZEŻENIE

Po wymontowaniu fotelika dziecięcego należy z powrotem włączyć poduszkę powietrzną pasażera.


Obróć przełącznik do położenia B.

  Poduszka powietrzna kierowcy

  Poduszka powietrzna jest odpalana podczas silnego zderzenia czołowego lub lekko przesuniętego. Poduszka jest nadmuchiwana w ciągu kilku milisekun ...

  Boczne poduszki powietrzne

  OSTRZEŻENIE Nie kładź obiektów ani nie umieszczaj i nie mocuj żadnych przedmiotów na lub w pobliżu podsufitki na relingu bocznym; mogą ...

  Categorie