Ford Kuga: Konserwacja opon

Wskazówka: Jeśli opony Twojego pojazdu wykazują oznaki nierównomiernego zużycia, przed rotacją opon, skontaktuj się z Autoryzowanym Dealerem w celu sprawdzenia i poprawienia zbieżności kół, nieprawidłowego wyważenia lub problemu mechanicznego.

Wskazówka: Twój pojazd może być wyposażony w koło zapasowe stanowiące różniący się zespół koła i opony. Różniący się zespół koła zapasowego to zespół koła i opony różniący się od zespołów kół jezdnych marką, rozmiarem lub wyglądem. Jeśli zespół koła i opony w kole zapasowym różni się od pozostałych, jest on przeznaczony wyłącznie do użytku chwilowego i nie należy go używać podczas rotacji opon.

Wskazówka: Po wykonaniu rotacji opon należy sprawdzić ciśnienie w oponach i dostosować je do wymagań związanych z pojazdem.

Rotacja opon w regularnych odstępach (od 5000 do 10 000 km (od 3000 do 6000 mil) zapewni, że Twoje opony będą się zużywać równomiernie, cechować się lepszą charakterystyką i dłuższą trwałością bieżnika. Nierównomierne zużywanie się opon można skorygować stosując rotację opon.

Rotacja opon

Pojazdy z napędem na przednie koła i na wszystkie koła (opony przednie z lewej strony diagramu).

Opony niekierunkowe

Opony niekierunkowe


Opony kierunkowe

Opony kierunkowe


    Zestaw do pompowania i uszczelniania opon

    OSTRZEŻENIENie stosuj zestawu do pompowania w przypadku opon umożliwiających jazdę bez powietrza. Mogłoby to spowodować utratę kontroli nad po ...

    Korzystanie z opon letnich

    Opony letnie zapewniają znacznie lepsze zachowanie pojazdu na mokrych i suchych nawierzchniach. Opony letnie nie mają oznaczenia M+S lub M/S (błotno-ś ...

    Categorie