Ford Kuga: Gniazdo zasilania prądem zmiennym o napięciu 230 V

Ford Kuga –> Ford Kuga - Instrukcja Obsługi –> Dodatkowe gniazda zasilania –> Gniazdo zasilania prądem zmiennym o napięciu 230 V

OSTRZEŻENIE

Nie pozostawiaj urządzeń elektrycznych podłączonych do gniazda zasilania, gdy dane urządzenie nie jest używane. Nie stosuj żadnego przedłużacza w połączeniu z gniazdem zasilania prądem zmiennym o napięciu 230 V, gdyż zniweczy to zabezpieczenie konstrukcyjne. Mogłoby to spowodować przeciążenie gniazda zasilania przy zasilaniu kilku urządzeń na raz, co mogłoby spowodować przekroczenie dopuszczalnej wartości obciążenia 150 W i doprowadzić do pożaru lub poważnych obrażeń.


Wskazówka:  Gniazdo zasilania wyłączy się po wyłączeniu zapłonu lub gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej 11 V.

Gniazdo zasilania można wykorzystywać do urządzeń elektrycznych o mocy do 150 W. Znajduje się z tyłu konsoli środkowej.

Wskazówka:  Zależnie od tego, na jaki rynek został wyprodukowany Twój pojazd, napięcie zasilania będzie wynosić 110 V lub 230 V.

Gdy lampka kontrolna na gnieździe zasilania jest:

 • Włączona: gniazdo zasilania działa, zapłon jest włączony i podłączone jest urządzenie.
 • Wyłączona: gniazdo zasilania jest wyłączone, zapłon jest wyłączony lub nie jest podłączone żadne urządzenie.
 • Błyska: gniazdo zasilania jest w trybie usterki.
 Gniazdo zasilania wyłącza tymczasowo zasilanie, gdy jest w trybie usterki, jeśli urządzenie przekroczy limit 150 W. Odłącz urządzenie i wyłącz zapłon Włącz ponownie zapłon, lecz nie podłączaj ponownie urządzenia. Pozwól, aby układ ostygł, a następnie wyłącz zapłon, aby zresetować tryb usterki. Włącz ponownie zapłon i upewnij się, że lampka kontrolna pozostaje włączona.

Nie używaj gniazda z niektórymi urządzeniami elektrycznymi, jak:

 • Telewizory kineskopowe.
 • Urządzenia silnikowe, takie jak odkurzacze, piły elektryczne i inne narzędzia elektryczne lub lodówki napędzane sprężarką.
 • Urządzenia pomiarowe, które przetwarzają precyzyjne dane, takie jak sprzęt medyczny lub sprzęt pomiarowy.
 • Inne urządzenia wymagające bardzo stabilnego zasilania, na przykład koce elektryczne sterowane mikrokomputerem czy lampy z czujnikiem dotykowym.

  Gniazdo zasilania prądem stałym o napięciu 12 V

  OSTRZEŻENIENie podłączaj opcjonalnych akcesoriów elektrycznych do gniazda zapalniczki. Nieprawidłowe korzystanie z zapalniczki może spowodować ...

  Schowki

  Podstawki na napoje OSTRZEŻENIENie umieszczaj gorących napojów w podstawkach na napoje podczas jazdy. Dopilnuj, aby kubki umieszczane w uchwytach nie zasłania ...

  Categorie