Fiat 500X: Manualna skrzynia biegów

Fiat 500X –> Fiat 500X - Instrukcja Obslugi –> Uruchamianie i jazda –> Manualna skrzynia biegów

W celu włączenia danego biegu należy wcisnąć do oporu pedał sprzęgła i ustawić dźwignię zmiany biegów w żądanym położeniu (schemat włączania biegów znajduje się na uchwycie dźwigni).

W celu włączenia 6. biegu (zależnie od wyposażenia) należy przesunąć dźwignię, wywierając nacisk w prawą stronę tak, aby uniknąć włączenia błędnie 4. biegu. Analogicznie należy postępować przechodząc z 6. na 5. bieg.

Wersje 1.0 - 1.3 - 1.4 Turbo Multi Air - 1.6 Multijet: Aby włączyć bieg wsteczny R z położenia luzu, należy podnieść pierścień A rys. 90, znajdujący się pod uchwytem dźwigni, i jednocześnie przesunąć dźwignię w lewo, a następnie do przodu.

Wersje 1.6 E.Torq: Aby włączyć bieg wsteczny R z położenia luzu, należy przesunąć dźwignię w prawo i następnie do tyłu.

Manualna skrzynia biegów


OSTRZEŻENIE Bieg wsteczny można włączyć tylko w samochodzie, który całkowicie zatrzymał się. W przypadku wersji 1.6 E.Torq: przy uruchomionym silniku, przed włączeniem wstecznego biegu należy odczekać co najmniej 2 sekundy z wciśniętym do oporu pedałem sprzęgła, aby uniknąć uszkodzenia kół zębatych i zgrzytu.

OSTRZEŻENIE Używanie pedału sprzęgła powinno być ograniczone wyłącznie do zmiany biegów. Nie należy prowadzić samochodu z nogą nawet lekko opartą o pedał sprzęgła.

W pewnych okolicznościach elektroniczna kontrola pedału sprzęgła może interweniować, interpretując błędny styl jazdy jako awarię.

UWAGA

Aby poprawnie zmienić bieg, należy wcisnąć do oporu pedał sprzęgła.

W związku z tym na podłodze pod zestawem pedałów nie mogą znajdować się żadne przeszkody: należy upewnić się, czy ewentualne dywaniki są dobrze rozciągnięte i nie przeszkadzają przy naciskaniu na pedały.

OSTRZEŻENIE

Nie należy prowadzić samochodu z ręką opartą na dźwigni zmiany biegów, ponieważ nawet lekki nacisk przy długiej jeździe może spowodować zużycie wewnętrznych elementów skrzyni biegów.

    Funkcja safe hold

    Safehold jest to funkcja bezpieczeństwa, która automatycznie włącza elektryczny hamulec postojowy, jeśli samochód pozostawiono niezabezpieczon ...

    Categorie