Fiat 500X: Kluczyki

Kluczyk z pilotem

Metalowa wkładka A rys. 3 kluczyka uruchamia:

 • wyłącznik zapłonu;
 • zamek drzwi kierowcy.

Kluczyki


Aby otworzyć/zamknąć wkładkę metalową, należy nacisnąć przycisk B.

Kluczyk elektroniczny (wersje z systemem "Keyless Go")

W wersjach wyposażonych w system "Keyless Go" samochód wyposażony jest w kluczyk elektroniczny A rys. 4, dostarczany w dwóch egzemplarzach.

Kluczyki


Blokowanie drzwi i bagażnika

Naciśnięcie krótkie przycisku lub "
FIAT": zablokowanie drzwi, pokrywy bagażnika, zgaśnięcie lampy sufitowej i pojedyncze mignięcie kierunkowskazów (zależnie od wyposażenia).

Nacisnąć szybko dwukrotnie przycisk , aby otworzyć z odległości
pokrywę bagażnika (zależnie od wyposażenia).

Otwarcie bagażnika sygnalizowane jest podwójnym mignięciem kierunkowskazów.

Zaświecanie świateł (tylko w przypadku kluczyka z pilotem)

Naciśnięcie przycisku
powoduje włączenie zdalne na maksymalnie 90 sekund świateł pozycyjnych i świateł mijania.

Po ponownym naciśnięciu przycisku
gasną włączone wcześniej światła (jeśli była już aktywna funkcja świateł postojowych, nadal będzie). Jeśli po upływie 90 sekund zostanie naciśnięty przycisk , światła mijania i światła
pozycyjne pozostaną zaświecone przez kolejne 30 sekund.

Zamawianie dodatkowych kluczyków

W razie konieczności zamówienia nowego kluczyka z pilotem lub nowego kluczyka elektronicznego, należy zwrócić się do ASO marki Fiat, przynosząc ze sobą dokument tożsamości i dokumenty potwierdzające posiadanie samochodu.

UWAGA

Przycisk B należy naciskać tylko wówczas, gdy kluczyk znajduje się w pewnej odległości od ciała, a w szczególności od oczu i od przedmiotów mogących ulec zniszczeniu (np. ubranie). Nie należy pozostawiać kluczyka bez nadzoru, aby uniknąć sytuacji, w których ktokolwiek, szczególnie dzieci, mógłby się nim bawić i nacisnąć niespodziewanie przycisk.

OSTRZEŻENIE

Mocne uderzenia mogą uszkodzić komponenty elektroniczne znajdujące się w kluczyku. Dla zapewnienia skuteczności urządzeń elektronicznych wewnątrz kluczyka nie należy wystawiać go na działanie promieni słonecznych.

OSTRZEŻENIE

Rozładowane baterie mogą być szkodliwe dla środowiska, jeśli nie są właściwie utylizowane; dlatego powinny być gromadzone w odpowiednich pojemnikach zgodnie z obowiązującymi przepisami, bądź też można je dostarczyć do ASO marki Fiat, która zajmuje się ich złomowaniem.

  Deska rozdzielcza

  Wyloty boczne regulowane Dźwignia lewa: kierunkowskazy, światła drogowe, sygnały świetlne, funkcja Lane Change Zestaw wskaźnikó ...

  Wyłącznik zapłonu

  Wersje z kluczykiem Wersje z kluczykiem mechanicznym Kluczyk można przekręcić w trzy różne położenia rys. 5: STOP: silnik wył ...

  Categorie