Fiat 500X: Dodatek ograniczający emisje z silników diesla AdBlue (UREA)

Fiat 500X –> Fiat 500X - Instrukcja Obslugi –> Uruchamianie i jazda –> Dodatek ograniczający emisje z silników diesla AdBlue (UREA)

Zależnie od wyposażenia samochód ten może być wyposażony w system wtrysku AdBlue (wodnego roztworu mocznika) i katalizator o "selektywnej redukcji katalitycznej", dzięki czemu spełnia obowiązujące normy w zakresie emisji szkodliwych zanieczyszczeń.

Te dwa systemy pozwalają spełniać wymogi dotyczące emisji z silników Diesla; jednocześnie umożliwiają utrzymanie oszczędnego poziomu paliwa, odpowiednich własności jezdnych, momentu i mocy. Jeśli chodzi komunikaty i powiadomienia systemu, patrz opis w sekcji "Lampki sygnalizacyjne i komunikaty" w rozdziale "Poznawanie zestawu wskaźników".

AdBlue (UREA) uważany jest za bardzo stabilny produkt o długim czasie magazynowania. W przypadku temperatur NIŻSZYCH NIŻ 32ºC można go przechowywać przez przynajmniej rok.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o rodzaju płynu AdBlue należy się zapoznać z sekcją "Materiały eksploatacyjne" w rozdziale "Dane techniczne".

Samochód jest wyposażony w automatyczny system podgrzewania AdBlue, który - gdy silnik jest uruchomiony - pozwala na prawidłowe działanie systemu przy temperaturach niższych niż -11ºC.

UWAGA Płyn AdBlue zamarza przy temperaturach niższych niż -11ºC.

    Przechowywanie AdBlue

    AdBlue uważany jest za bardzo stabilny produkt o długim czasie magazynowania. W przypadku temperatur NIŻSZYCH NIŻ 32ºC można go przechowywać ...

    Categorie