Dacia Duster: Zestaw do pompowania opon

Dacia Duster –> Dacia Duster - Instrukcja Obslugi –> Rady praktyczne –> Zestaw do pompowania opon

Zestaw do pompowania opon


Zestaw umożliwia naprawę opon, których bieżnik A został uszkodzony przez przedmioty mniejsze niż 4 milimetry. Nie można przy jego pomocy naprawić wszystkich typów uszkodzeń, np. rozcięć większych niż 4 milimetry, czy też nacięć na bocznej powierzchni B opony.

Należy też sprawdzić, czy stan obręczy koła jest prawidłowy.

Nie usuwać przedmiotu, który spowodował przebicie opony, jeżeli nadal tkwi on w oponie.


Nie należy używać zestawu do pompowania, jeśli opona została uszkodzona na skutek jazdy z przebitą oponą.

Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek naprawy należy więc dokładnie sprawdzić boczną powierzchnię opon.

Jazda z niedopompowaną, czy wręcz przebitą oponą, może być niebezpieczna i prowadzić do sytuacji, w której naprawa uszkodzenia nie będzie już możliwa.

Naprawa taka ma charakter tymczasowy Przebita opona musi być dokładnie sprawdzona (i jeśli jest to możliwe naprawiona) przez fachowca w jak najszybszym czasie.

Przy wymianie opony naprawionej wcześniej z użyciem zestawu konieczne jest poinformowanie o tym fachowca dokonującego wymiany.

W czasie jazdy mogą być odczuwalne drgania, spowodowane obecnością środka w oponie.


Zestaw do pompowania posiada homologację wyłącznie na pompowanie opon pojazdu oryginalnie wyposażonego w ten zestaw. W żadnym wypadku nie można używać go do pompowania opon w innych samochodach lub napełniania powietrzem innych dmuchanych przedmiotów (koło ratunkowe, ponton, itd.).

Należy ostrożnie obchodzić się z pojemnikiem zawierającym płyn do naprawy opon, by uniknąć kontaktu środka ze skórą. Gdyby jednak płyn przedostał się na skórę, należy spłukać to miejsce obfitym strumieniem wody.

Zestaw do naprawy opon powinien być przechowywany poza zasięgiem dzieci.

Pustych pojemników nie wolno wyrzucać do środowiska. Trzeba przekazać je Autoryzowanemu Partnerowi marki lub specjalistycznej jednostce zajmującej się recyklingiem.

Pojemnik ma określony czas trwałości, który jest zaznaczony na etykiecie.

Należy sprawdzić termin ważności.

W celu wymiany przewodu do pompowania oraz pojemnika ze środkiem do naprawy opon należy udać się do Autoryzowanego Partnera marki.


Zestaw do pompowania opon


W przypadku przebicia opony należy użyć zestawu C do tej wersji 4x2 znajdującego się w bagażniku lub do tej wersji4x4 znajdującego się w pojemniku na koło zapasowe pod wykładziną bagażnika.

Obraz może nie być zgodny z umową, która obejmuje zestaw dostarczony z pojazdem.

Zestaw do pompowania opon


W przypadku wersji 4x2 odpiąć klapkę D.

Przed użyciem zestawu, należy zaparkować samochód, tak aby był dostatecznie oddalony od strefy ruchu, włączyć światła awaryjne, zaciągnąć hamulec ręczny i poprosić o opuszczenie pojazdu wszystkich pasażerów, uważając, by trzymali się w bezpiecznej odległości od strefy ruchu.


Pojazd wyposażony w system kontroli ciśnienia w oponach W przypadku zbyt niskiego ciśnienia (przebicie opony, niedopompowanie itp.) zapala się lampka kontrolna na tablicy
wskaźników.

W przypadku parkowania na poboczu, należy ostrzec innych użytkowników drogi o obecności pojazdu za pomocą trójkąta ostrzegawczego lub innych elementów sygnalizacyjnych określonych przez lokalne przepisy kraju, w którym się Państwo znajdują.


Dla wszystkich pojazdów, przy pracującym silniku, hamulec parkingowy zaciągnięty,

 • Odłącz wszystkie akcesoria podłączone do gniazd zasilania akcesoriów pojazdu;
 • Zapoznać się z informacją zamieszczoną na zestawie do pompowania umieszczonym w bagażniku samochodu i postępować zgodnie z instrukcjami;
 • w celu napompowania opony do zalecanego ciśnienia (skorzystaj z części "Ciśnienie w oponach");
 • maksymalnie po 15 minutach przerwać pompowanie, aby odczytać wartość ciśnienia (za pomocą manometru 1).

  Uwaga: podczas opróżniania się butli (około 30 sekund), manometr 1 wskazuje przez krótki czas ciśnienie wynoszące do 6 barów, następnie ciśnienie spada.

 • Wyregulować ciśnienie: aby je zwiększyć, kontynuować pompowanie koła za pomocą zestawu. Aby je zmniejszyć, nacisnąć przycisk 2.

Jeśli nie można uzyskać minimalnej wartości ciśnienia 1,8 bar w ciągu 15 minut, oznacza to, że naprawa nie jest możliwa, nie należy jechać pojazdem, trzeba skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Na podłodze, przy fotelu kierowcy, nie powinny znajdować się żadne przedmioty: w przypadku gwałtownego hamowania mogłyby one przesunąć się w kierunku pedałów i uniemożliwić ich użycie.


Uwaga! Brak kapturka na zaworze lub jego nieprawidłowe dokręcenie może przyczynić się do nieszczelności opon i spowodować utratę ciśnienia. Kapturki zaworów powinny być zawsze identyczne z oryginalnymi i dokładnie przykręcone.


Zestaw do pompowania opon


Po napompowaniu opony odłączyć zestaw: powoli odkręcić końcówkę pojemnika 3, aby uniknąć zanieczyszczenia. Następnie schować pojemnik do plastikowego opakowania, aby zapobiec wyciekom środka uszczelniającego.

 • Przykleić naklejkę z zalecanymi warunkami jazdy w widocznym miejscu na desce rozdzielczej;
 • Schować zestaw.
 • Po pierwszym pompowaniu opony powietrze będzie nadal uciekać, konieczne jest przejechanie krótkiego odcinka w celu uszczelnienia dziury.
 • Niezwłocznie uruchomić pojazd i jechać z prędkością 20-60 km/h, by produkt został równomiernie rozprowadzony w oponie i po 3 kilometrach jazdy zatrzymać się w celu sprawdzenia ciśnienia.
 • Jeśli ciśnienie przekracza 1,3 bar, ale jest niższe od zalecanej wartości, należy je dostosować (patrz naklejka znajdująca się na krawędzi drzwi kierowcy), w przeciwnym wypadku należy zwrócić się do Autoryzowanego Partnera marki: naprawa nie jest możliwa.

Zalecenie dotyczące wykorzystania zestawu

Zestaw nie powinien działać dłużej niż przez kolejnych 15 minut.

Po wykonaniu naprawy przy użyciu zestawu, maksymalna odległość, jaką można przejechać wynosi 200 km. Ponadto należy ograniczyć prędkość, która w żadnym wypadku nie powinna przekraczać 80 km/h. Przypomina o tym naklejka, którą należy przykleić w widocznym miejscu na desce rozdzielczej.

Zależnie od kraju użycia pojazdu lub lokalnie obowiązujących przepisów, należy wymienić oponę naprawioną za pomocą zestawu do pompowania opon.


  Przebicie opony, koło zapasowe

  W przypadku przebicia opony Użytkownik może skorzystać, zależnie od wersji pojazdu, z koła zapasowego lub zestawu do pompowania opon (patrz opis na nas ...

  Ozdobne kołpaki kół - obręcze kół

  Ozdobny kołpak centralny z odkrytymi śrubami kół (Kołpak 1) Dostęp do śrub jest bezpośredni. Ozdobny kołpak centralny z ...

  Categorie