Dacia Duster: Foteliki dla dziecka

Mocowanie za pomocą pasa

Schemat instalacji

Mocowanie za pomocą pasa


Używanie systemu zabezpieczenia dzieci nieprzystosowanego do danego pojazdu nie zapewni skutecznej ochrony niemowlęcia lub dziecka. Mogłoby ono doznać groźnych lub śmiertelnych obrażeń.


Miejsce, na
którym zabroniony jest montaż fotelika dla dziecka.

Fotelik dla dziecka mocowany przy pomocy pasa

Miejsce, na
którym może być zamocowany pasem fotelik posiadający homologację "Uniwersalny".

Poniższa tabela zawiera te same informacje co schemat na stronach następnych, umożliwiając przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Mocowanie za pomocą pasa


X = Miejsce, na którym zabroniony jest montaż tego typu fotelika dla dziecka.

U = Miejsce, na którym dozwolone jest mocowanie fotelika dostępnego w sprzedaży z homologacją "Uniwersalny" za pomocą pasa; sprawdzić, czy można go zamontować.

(1) Gondola jest instalowana poprzecznie względem kierunku jazdy i zajmuje co najmniej dwa miejsca. Ułożyć dziecko w taki sposób, aby jego głowa była skierowana do wnętrza pojazdu.

(2) Jeśli to konieczne, ustawić fotel pojazdu w położeniu maksymalnie odsuniętym do tyłu. Przesunąć fotel przedni pojazdu maksymalnie do przodu w celu zainstalowania fotelika dla dziecka w położeniu tyłem do kierunku jazdy, następnie przesunąć go maksymalnie do tyłu, lecz tak, aby nie stykał się z fotelikiem.

(3) W takich przypadkach zdjąć zagłówek tylnego fotela, na którym umieszczony jest fotelik. Czynności te należy wykonać przed założeniem fotelika.

Przesunąć fotel, który jest przed dzieckiem i wyprostować oparcie tak, aby dziecko nie dotykało nogami fotela.

Mocowanie za pomocą systemu ISOFIX

Poniższa tabela zawiera te same informacje co schemat na stronie poprzedniej, umożliwiając stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Mocowanie za pomocą systemu ISOFIX


X = Miejsce, na którym zabroniony jest montaż fotelika dla dziecka ISOFIX.

IUF/IL= Miejsce, na którym dozwolone jest mocowanie za pomocą systemu ISOFIX fotelika dla dziecka posiadającego homologację "Uniwersalny/ półuniwersalny lub specjalny dla danego pojazdu"; sprawdzić, czy można go zamontować.

i-U = Przystosowane do "uniwersalnych" fotelików dla dziecka zgodnych z normą i-Size ustawianych przodem i tyłem do kierunku jazdy.

(1) W razie potrzeby przesunąć siedzenie pojazdu jak najdalej do tyłu. Przesunąć fotel przedni pojazdu maksymalnie do przodu w celu zainstalowania fotelika dla dziecka w położeniu tyłem do kierunku jazdy, następnie przesunąć go maksymalnie do tyłu, lecz tak, aby nie stykał się z fotelikiem.

(2) W każdej sytuacji zdemontować zagłówek siedzenia, na którym umieszczony jest fotelik. Czynności te należy wykonać przed założeniem fotelika.

Przesunąć fotel, który jest przed dzieckiem, wyprostować oparcie, tak by dziecko nie dotykało nogami fotela.

Wielkość fotelika dla dziecka ISOFIX jest oznaczona literą:

 • A, B i B1: foteliki montowane przodem do kierunku jazdy dla grupy 1 (od 9 do 18 kg);
 • C i D: foteliki z obudową lub foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy grupy 0+ (poniżej 13 kg) lub grupy 1 (od 9 do 18 kg);
 • E: foteliki z obudową montowane tyłem do kierunku jazdy dla grupy 0 (poniżej 10 kg) lub 0 + (poniżej 13 kg);
 • F i G: łóżeczka dla grupy 0 (poniżej 10 kg).

Schemat instalacji

Schemat instalacji


Używanie systemu zabezpieczenia dzieci nieprzystosowanego do danego pojazdu nie zapewni skutecznej ochrony niemowlęcia lub dziecka. Mogłoby ono doznać groźnych lub śmiertelnych obrażeń.


Miejsce, na
którym zabroniony jest montaż tego typu fotelika dla dziecka.

Fotelik dla dziecka mocowany przy pomocy systemu ISOFIX

Miejsce, na którym dozwolone jest
mocowanie fotelika dla dziecka ISOFIX.

Miejsca z
tyłu są wyposażone w mocowanie, w którym jest dozwolony montaż uniwersalnego fotelika dla dziecka ISOFIX przodem do kierunku jazdy.

  Montaż fotelika dla dziecka informacje ogólne

  Na niektórych miejscach montaż fotelika dla dziecka nie jest dozwolony. Schemat na następnej stronie pokazuje, gdzie można zamocować fotelik dla dziec ...

  Bezpieczeństwo dzieci: wyłączanie/włączanie AIRBAG pasażera z przodu

  Wyłączanie czołowej poduszki powietrznej airbag pasażera (zależnie od wersji pojazdu) Przed zamontowaniem fotelika dla dziecka na przednim fotelu p ...

  Categorie