Dacia Duster: Dane techniczne

Tabliczka znamionowa pojazdu

Dane techniczne


Dane techniczne


Przy prowadzeniu korespondencji i składaniu zamówień należy zawsze powoływać się na informacje podane na tabliczce znamionowej producenta A.

Obecność i umiejscowienie informacji zależy od wersji pojazdu.

Tabliczka znamionowa producenta A

 1. Nazwa producenta.
 2. Numer projektu Wspólnoty lub numer homologacji.
 3. Numer identyfikacyjny.

  Zależnie od wersji pojazdu, ta informacja znajduje się na oznaczeniu B.

 4. MMAC (maksymalna dopuszczalna masa całkowita wraz z obciążeniem).
 5. MTR (Dopuszczalna masa całkowita zestawu, w pełni obciążony samochód z przyczepą).
 6. MMTA (Maksymalna dopuszczalna masa całkowita) oś przednia.
 7. Maksymalna dopuszczalna masa całkowita przypadająca na oś tylną.
 8. Zarezerwowane do rejestracji partnerskich lub dodatkowych.
 9. Emisja układu wydechowego Diesla.
 10. Numer katalogowy lakieru (kod kolorowy).

Tabliczki znamionowe silnika

Dane techniczne


Przy prowadzeniu korespondencji i składaniu zamówień zawsze należy powoływać się na informacje podane na tabliczce silnika lub etykietce A.

(różne umiejscowienie, zależnie od wersji silnika)

 1. Typ silnika.
 2. Wyznacznik silnika.
 3. Numer fabryczny silnika.

Dane techniczne


Dane techniczne


Wymiary (w metrach)

Dane techniczne


 1. zależnie od wersji pojazdu
 2. bez obciążenia, bez relingów dachowych
 3. bez obciążenia, z relingami dachowymi

Dane techniczne silnika

Dane techniczne


Dane techniczne


Masy (w kg)

Wskazane masy dotyczą pojazdu w wersji podstawowej, bez wyposażenia dodatkowego: zmieniają się one w zależności od wyposażenia pojazdu. Należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Dane techniczne


*Masa holowanej przyczepy (holowanie przyczepy, łodzi itp.).

Holowanie jest zabronione, jeśli wartość MTR - MMAC jest równa zero lub jeśli wartość MTR jest równa zero (lub nie jest podana) na tabliczce znamionowej producenta.

 • Należy stosować się do przepisów obowiązujących w kraju, w którym pojazd jest eksploatowany, szczególnie do przepisów Kodeksu Drogowego.

  W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących wyboru odpowiedniego haka holowniczego należy się zwrócić do Autoryzowanego Partnera marki.

 • W przypadku pojazdu z przyczepą, całkowita masa zestawu (pojazd + przyczepa) nie może być przekroczona. Zezwala się natomiast na:
  • przekroczenie maksymalnej dopuszczalnej masy całkowitej przypadającej na oś tylną do górnej granicy 15 %,
  • przekroczenie maksymalnej dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu z obciążeniem o co najwyżej 10 % lub o 100 kg (do chwili przekroczenia jednego z dwóch ograniczeń).

W każdym przypadku pojazd z przyczepą nie może przekroczyć prędkości 80 km/h, a ciśnienie w oponach należy zwiększyć o 0,2 bara.

 • Osiągi silnika, a tym samym jego zdolność do pokonywania wzniesień maleją im wyżej położony jest teren, po którym porusza się samochód.

  Radzimy zatem zmniejszyć maksymalne obciążenie pojazdu o 10% na wysokości 1 000 metrów n.p.m., a następnie o kolejne 10% przy pokonaniu różnicy wzniesień o następne 1 000 metrów n.p.m.

Przeniesienie obciążenia (tylko wersje 4x2) Zgodnie z przepisami krajowymi, jeśli maksymalna dopuszczalna masa całkowita pojazdu wraz z obciążeniem nie została osiągnięta, możliwe jest przeniesienie do 300 kg na przyczepę z hamulcem w granicy masy całkowitej zestawu pojazdu.

Części zamienne i naprawy

Oryginalne części zamienne są opracowywane na podstawie bardzo surowych założeń technicznych i podlegają specjalnej kontroli. Dzięki temu poziom jakości ich wykonania nie ustępuje jakości części montowanych w fabrycznie nowych samochodach.

Systematyczne stosowanie oryginalnych części zamiennych gwarantuje utrzymanie parametrów eksploatacyjnych pojazdu na niezmiennie wysokim poziomie. Ponadto, na naprawy wykonywane w sieci Autoryzowanych Partnerów marki, z zastosowaniem oryginalnych części zamiennych, udzielana jest gwarancja, której warunki są określone na odwrocie zlecenia naprawy.

 

  Nieprawidłowości w działaniu

  Sposób użycia karty MOŻLIWE PRZYCZYNY SPOSÓB POSTĘPOWANIA Karta nie umożliwia blokowania lub odblokowywania drzwi. ...

  Categorie