Dacia Duster: Cechy szczególne wersji z silnikiem benzynowym

Dacia Duster –> Dacia Duster - Instrukcja Obslugi –> Jazda samochodem –> Cechy szczególne wersji z silnikiem benzynowym

Warunki eksploatacji pojazdu, takie jak:

 • długotrwała jazda z zapaloną lampką ostrzegawczą rezerwy paliwa w zbiorniku;
 • stosowanie benzyny z zawartością związków ołowiu;
 • stosowanie dodatków do oleju lub paliwa, nie posiadających atestu marki.

Względnie usterki takie jak:

 • wadliwie działający układ zapłonowy lub brak paliwa w zbiorniku, albo odłączona świeca, co objawia się trudnościami podczas prób uruchomienia silnika i szarpaniem podczas jazdy;
 • spadek mocy,

mogą stać się przyczyną przegrzania katalizatora, zmniejszenia skuteczności jego działania, bądź doprowadzić do jego uszkodzenia, a także spowodować usterki termiczne w innych podzespołach samochodu.

W razie stwierdzenia powyższych nieprawidłowości w działaniu, należy udać się do Autoryzowanego Partnera marki w celu niezwłocznego dokonania niezbędnych napraw.

Systematyczne przeprowadzanie przeglądów okresowych w sieci Autoryzowanych Partnerów marki, zgodnie z zaleceniami podanymi w książce przeglądów, pozwoli na uniknięcie wyżej wymienionych kłopotów.

Problemy z uruchamianiem silnika

Chcąc zapobiec uszkodzeniu katalizatora, trzeba unikać uruchamiania silnika "za wszelką cenę" (zbyt często włączając rozrusznik lub pchając albo holując pojazd) jeżeli nie zostanie wcześniej ustalona przyczyna usterki i dokonana naprawa.

W przypadku, gdyby nie było to możliwe, nie próbować uruchamiać silnika, należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki.

Należy unikać parkowania samochodu z włączonym silnikiem w miejscach, gdzie łatwopalne substancje i materiały, takie jak trawa lub liście mogłyby mieć styczność z rozgrzanymi elementami układu wydechowego.


  Funkcja stop and start

  System ten pozwala zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję gazów cieplarnianych. System włącza się automatycznie, gdy samochód ruszy ...

  Cechy szczególne wersji z silnikiem diesel

  Prędkość obrotowa silnika diesel Silniki wysokoprężne są wyposażone w pompę wtryskową, która nie dopuszcza do przekroczenia ...

  Categorie