Citroen C3 Aircross: Kurtyny powietrzne

W razie silnego uderzenia bocznego układ ogranicza niebezpieczeństwo uszkodzenia boku głowy, czym przyczynia się do zwiększenia zabezpieczenia kierowcy i pasażerów (z wyjątkiem pasażera na tylnym środkowym siedzeniu).

Poszczególne kurtyny powietrzne są wbudowane w słupki i w górną część kabiny.

Napełnienie

Kurtyna powietrzna napełnia się jednocześnie z odpowiednią poduszką boczną w przypadku silnego zderzenia bocznego całą lub częścią bocznej strefy uderzenia B, prostopadle do osi wzdłużnej samochodu, w płaszczyźnie poziomej oraz w kierunku od zewnątrz do środka samochodu.

Kurtyna powietrzna rozwija się między osobą na przednim lub tylnym siedzeniu samochodu a szybą.

Usterka

Jeżeli włączy się ta kontrolka w zestawie
wskaźników, należy koniecznie skontaktować się z ASO sieci CITROËN lub z warsztatem specjalistycznym w celu sprawdzenia układu.

Poduszki mogą nie zadziałać w przypadku silnego uderzenia.

W przypadku niewielkiego uderzenia, zahaczenia boku pojazdu lub dachowania poduszki powietrzne mogą nie zadziałać. W razie uderzenia z przodu lub z tyłu żadna z poduszek bocznych nie zadziała.

    Boczne poduszki powietrzne

    W razie silnego uderzenia bocznego układ chroni kierowcę i pasażera na przednim siedzeniu, ograniczając niebezpieczeństwo uszkodzenia klatki piersiowej pomiędzy biodrem ...

    Instrukcje

    Aby zapewnić w pełni skuteczne działanie poduszek powietrznych, należy zachować podane poniżej środki ostrożności. Siedząc w fotelu, przyjąć normalną, wyprostowaną sy ...

    Categorie