Citroen C3 Aircross: Instrukcje

Aby zapewnić w pełni skuteczne działanie poduszek powietrznych, należy zachować podane poniżej środki ostrożności. Siedząc w fotelu, przyjąć normalną, wyprostowaną sylwetkę. Zapinać pasy bezpieczeństwa, pamiętając o ich odpowiednim ułożeniu. Nie zostawiać nic między pasażerami a poduszkami powietrznymi (dziecko, zwierzę, przedmiot itp.) ani nie montować i nie mocować nic w pobliżu lub na drodze napełniania się poduszek powietrznych, ponieważ to mogłoby spowodować powstanie obrażeń u pasażerów po rozwinięciu poduszki powietrznej. Nigdy nie modyfikować oryginalnej konfiguracji samochodu, zwłaszcza w otoczeniu poduszek powietrznych. W przypadku gdy pojazd uległ wypadkowi lub gdy był skradziony, należy sprawdzić układ poduszek powietrznych. Wszystkie prace przy poduszkach powietrznych muszą zostać wykonane wyłącznie w ASO sieci CITROËN lub w warsztacie specjalistycznym. Nawet w razie przestrzegania wszystkich wymienionych środków ostrożności nie można wykluczyć wystąpienia ryzyka doznania obrażeń lub niewielkich poparzeń głowy, klatki piersiowej lub ramion w przypadku napełnienia poduszki powietrznej. Poduszka napełnia się prawie natychmiast (w kilka milisekund), następnie opróżnia się, uwalniając gorący gaz przez specjalne otwory.

Czołowe poduszki powietrzne Nie prowadzić pojazdu, trzymając kierownicę za jej ramiona lub opierając ręce na jej środku. Pasażerowi nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej. Nie wolno palić (papieros, fajka), ponieważ napełnienie poduszki w tym czasie mogłoby spowodować oparzenia lub obrażenia ciała. Nie demontować, nie przekłuwać i nie uderzać gwałtownie kierownicy z poduszką powietrzną. Niczego nie mocować i nie przyklejać na kole kierownicy ani na desce rozdzielczej, aby zapobiec zranieniu osób jadących z przodu w chwili napełnienia poduszki powietrznej.

Boczne poduszki powietrzne Na siedzenia zakładać wyłącznie pokrowce homologowane, które nie zakłócają działania bocznych poduszek powietrznych. Aby zapoznać się z gamą pokrowców dostosowanych do samochodu, można skonsultować się z ASO sieci CITROËN. Nie mocować ani nie zawieszać niczego na oparciach (ubrania itp.), ponieważ grozi to spowodowaniem obrażeń klatki piersiowej lub ramion w przypadku zadziałania bocznych poduszek powietrznych. Nie zbliżać się do drzwi bardziej niż jest to konieczne. W panelach przednich drzwi samochodu są zamontowane czujniki zderzeń bocznych.

Uszkodzone drzwi lub nieprawidłowo wykonana praca (modyfikacja lub naprawa) w obrębie przednich drzwi lub ich wewnętrznej okładziny może zakłócić działanie tych czujników — ryzyko usterki bocznych poduszek powietrznych! Prace te należy wykonywać wyłącznie w ASO sieci CITROËN lub w warsztacie specjalistycznym.

Kurtyny powietrzne Nie mocować ani nie zawieszać niczego na dachu, ponieważ grozi to spowodowaniem obrażeń głowy w przypadku zadziałania kurtyn powietrznych. Nie wolno demontować uchwytów sufitowych, jeżeli samochód jest w nie wyposażony, ponieważ stanowią one część mocowania kurtyn powietrznych.

    Kurtyny powietrzne

    W razie silnego uderzenia bocznego układ ogranicza niebezpieczeństwo uszkodzenia boku głowy, czym przyczynia się do zwiększenia zabezpieczenia kierowcy i pasażerów (z wy ...

    Ogólne uwagi dotyczące fotelików dziecięcych

    Przepisy dotyczące przewozu dzieci różnią się w poszczególnych krajach. Należy zapoznać się z przepisami obowiązującymi w danym kraju. W celu zapewnienia jak największ ...

    Categorie