Chevrolet Captiva: Kamera cofania (RVC)

Układ kamery cofania (RVC) ma za zadanie wspomaganie kierowcy podczas cofania, wyświetlając obraz obszaru za pojazdem na ekranie.

Gdy kluczyk znajduje się w położeniu ON/START i kierowca przesunie dźwignię skrzyni biegów w położenie R (bieg wsteczny), na wyświetlaczu LCD automatycznie pojawi się obraz przekazywany przez kamerę.

Po przesunięciu dźwigni z pozycji R (bieg wsteczny) w inne położenie, obraz zniknie z wyświetlacza LCD.

Ostrzeżenie

Kamera wsteczna (RVC) nie zwalnia kierowcy z obowiązku śledzenia obszaru za pojazdem.

Układ RVS:

 • Nie wykrywa obiektów znajdujących się poza jej polem widzenia, poniżej zderzaka lub pod pojazdem.
 • Nie wykrywa dzieci, pieszych, rowerzystów ani zwierząt.

Nie cofać kierując się wyłącznie obrazem przekazywanym przez kamerę wsteczną i nie korzystać z ekranu przy dłuższym cofaniu z większą prędkością lub gdy tor jazdy mogą przecinać inne pojazdy. Odległości wyświetlane na ekranie różnią się od rzeczywistych.

Niezachowanie odpowiedniej ostrożności przez rozpoczęciem cofania może spowodować kolizję z innym pojazdem, dzieckiem, pieszym, rowerzystą lub zwierzęciem skutkującą uszkodzeniem pojazdu, obrażeniami ciała lub śmiercią. Mimo wyposażenia pojazdu w kamerę wsteczną, przed rozpoczęciem cofania należy zawsze starannie skontrolować obszar za pojazdem i wokół niego.

Włączanie widoku z tyłu pojazdu

Włączanie i wyłączanie kamery Gdy kluczyk znajduje się w położeniu ON/START i kierowca przesunie dźwignię skrzyni biegów w położenie R (bieg wsteczny), obraz pojawi się na wyświetlaczu po naciśnięciu przycisku CAM na systemie audio-nawigacyjnym.

Umiejscowienie kamery wstecznej

Umiejscowienie kamery wstecznej


Kamera znajduje się z tyłu pojazdu.

Obszar wyświetlany przez kamerę jest ograniczony. Nie są wyświetlane obiekty znajdujące w pobliżu narożników pojazdu lub pod zderzakiem.

Wyświetlany obszar zależy od ustawienia pojazdu i warunków drogowych. Odległość widoczna na ekranie różni się od odległości rzeczywistej.

Gdy układ nie działa prawidłowo

Układ kamery wstecznej może nie działać prawidłowo lub wyświetlać niewyraźny obraz, jeśli:

 • Kamera jest wyłączona.
 • Jest ciemno.
 • Promienie słoneczne lub światła reflektorów innych pojazdów padają bezpośrednio na obiektyw kamery.
 • Obiektyw kamery pokrywa lód, śnieg, błoto lub inna substancja.

  Oczyścić soczewkę, spłukać ją wodą i wytrzeć miękką szmatką.

 • Tył pojazdu został uszkodzony w wypadku. Położenie i kąt zamontowania kamery mogły ulec zmianie lub kamera mogła ulec uszkodzeniu. Skontrolować kamerę, jej położenie i kąt mocowania u dealera.
 • Występują skrajnie duże zmiany temperatury.

  Ultradźwiękowy układ ułatwiający parkowanie

  Układ ułatwiający parkowanie przodem i tyłem Układ ułatwiający parkowanie pomaga kierowcy w czasie jazdy do przodu i do tyłu, alarmuj ...

  Paliwo

  ...

  Categorie