Chevrolet Captiva: Dodatki do paliw

Benzyna powinna zawierać detergenty, które pomagają zapobiegać tworzeniu się osadów w silniku i układzie paliwowym. Czyste wtryskiwacze paliwa i zawory dolotowe umożliwiają prawidłowe działanie układu oczyszczania spalin.

Niektóre gatunki benzyny nie zawierają dodatków w ilości wystarczającej do utrzymania w czystości wtryskiwaczy paliwa i zaworów dolotowych. Aby skompensować ten brak zdolności czyszczacej, zaleca się dodawanie środka GM Fuel System Treatment PLUS(nr części ACDelco 88861013) do zbiornika paliwa przy każdej wymianie oleju silnikowego lub co 15000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

W niektórych rejonach dostępne są benzyny z dodatkiem substancji zawierających tlen, np. eteru lub etanolu. Jednak paliwa zawierające więcej niż 15% etanolu np. E85 (85% etanolu) lub więcej niż 15% MTBE (eter) nie powinny być używane w pojazdach nieprzystosowanych do tych paliw.

Uwaga: Samochód nie został przystosowany do spalania paliwa zawierającego metanol.

Nie stosować paliwa zawierającego metanol. Może ono powodować korozję metalowych części układu paliwowego, a także uszkodzenia części z tworzywa sztucznego i gumy.

Uszkodzenia te nie są objęte gwarancją samochodu.

Niektóre benzyny mogą zawierać dodatek przeciwstukowy o nazwie trikarbonylek metylocyklopentadienylo manganu (MMT); prosimy zapytać pracowników stacji paliwowej, czy paliwo zawiera MMT.

Nie zalecamy stosowania tego typu benzyn. Paliwa zawierające MMT mogą skracać żywotność świec zapłonowych oraz wpływać niekorzystnie na działanie układu oczyszczania spalin.

Może zapalić się lampka sygnalizacji usterek. W takiej sytuacji należy oddać samochód do serwisowania u dealera.

Paliwo do silników benzynowych

Zalecenia dotyczące paliwa

Należy używać wyłącznie paliwa bezołowiowego o liczbie oktanowej 95.

Jakość paliwa i zawarte w nim domieszki mają istotny wpływ na moc wyjściową, osiągi i trwałość silnika.

Paliwo o zbyt niskiej liczbie oktanowej może powodować spalanie stukowe w silniku.

Przestroga

Stosowanie paliwa o liczbie oktanowej niższej od 95 może spowodować uszkodzenie silnika.

(W niektórych krajach możliwe jest używanie benzyny bezołowiowej o liczbie oktanowej 91.

Więcej informacji można uzyskać w autoryzowanym serwisie).

Używanie etyliny spowoduje uszkodzenie układu wydechowego i utratę gwarancji.

Uwagi: Jako zabezpieczenie przed przypadkowym użyciem etyliny, końcówki dyszy dystrybutora z paliwem tego typu są większe i nie będą pasować do wlewu paliwa w tym samochodzie.

Nie używać metanolu.

W tym samochodzie nie należy stosować paliw zawierających metanol.

Paliwo tego rodzaju może pogorszyć osiągi samochodu i uszkodzić elementy układu paliwowego.

Przestroga

Użycie metanolu może spowodować uszkodzenie układu paliwowego. Wynikłe uszkodzenia nie są objęte gwarancją na pojazd.

Użytkowanie pojazdu w innych krajach Podróżując samochodem za granicą należy: Przestrzegać wszystkich przepisów dotyczących rejestracji i ubezpieczenia samochodu.

Sprawdzić dostępność odpowiedniego paliwa.

Paliwo do silników wysokoprężnych

Silniki wysokoprężne muszą być zasilane wyłącznie powszechnie dostępnym w sprzedaży olejem napędowym spełniającym specyfikacje normy DIN EN 590. Nie wolno stosować olejów napędowych używanych w żegludze, oleju opałowego, czy też paliw całkowicie bądź częściowo pochodzenia roślinnego, takich jak olej rzepakowy lub biodiesel, Aquazole i podobne substancje.

Przepływ i przesączalność oleju napędowego zależą od temperatury.

Dlatego też w miesiącach zimowych na stacjach benzynowych oferowany jest olej napędowy o lepszych właściwościach niskotemperaturowych.

Tankowanie zimowego oleju napędowego należy rozpocząć przed nastaniem mrozów.

    Paliwo

    ...

    Tankowanie paliwa

    PrzestrogaJeśli używane jest nieodpowiednie paliwo lub do zbiornika paliwa wprowadzono niewłaściwe dodatki paliwowe, silnik i katalizator mog ...

    Categorie