Mercedes-Benz GLA: Bagażnik dachowy

Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

OSTRZEŻENIE

Podczas załadunku na dach zwiększa się punkt ciężkości pojazdu oraz zmieniają się właściwości jezdne oraz sterowność i hamowanie. Pojazd przechyla się bardziej podczas jazdy na zakrętach i może reagować z opóźnieniem na skręty.

W przypadku przekroczenia maksymalnego obciążenia dachu właściwości jezdne oraz sterowność i hamowanie ulegają zdecydowanie pogorszeniu. Istnieje niebezpieczeństwo wypadku!

Nie należy przekraczać maksymalnego obciążenia dachu i należy dostosowywać technikę jazdy.  

Wskazówka

Firma Daimler zaleca Państwu korzystanie wyłącznie z bagażników dachowych sprawdzonych i dopuszczonych do stosowania w pojazdach marki Mercedes-Benz. Dzięki temu można zapobiec potencjalnemu uszkodzeniu pojazdu.

Ładunek na bagażniku dachowym należy rozmieścić w taki sposób, aby wykluczyć możliwość uszkodzenia pojazdu podczas jazdy.

Należy zwrócić uwagę (w zależności od wyposażenia pojazdu) na zachowanie możliwości całkowitego podniesienia panoramicznego okna dachowego i całkowitego otworzenia klapy bagażnika.


Maksymalne obciążenie dachu jest podane w rozdziale "Dane techniczne".

Nieprawidłowo zamontowany bagażnik dachowy lub nieprawidłowe załadowanie dachu może doprowadzić do poluzowania i odpadnięcia od pojazdu. Należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji montażu dołączonej przez producenta bagażnika dachowego.  

Mocowanie bagażnika dachowego

- Zamocować bagażnik na relingu dachowym. Należy przestrzegać instrukcji montażu dołączonej przez producenta.

    Przestrzeń schowkowa pod podłogą przestrzeni ładunkowej

    Ważne zasady bezpieczeństwa OSTRZEŻENIE W przypadku jazdy z otwartą podłogą bagażnika może dojść do przemieszczania ...

    Categorie