Honda CR-V: System Honda Sensing

System Honda Sensing to układ wspomagania kierowcy, który wykorzystuje dwa rodzaje czujników - czujnik radarowy umieszczony w osłonie chłodnicy oraz kamerę przednią zamontowaną za lusterkiem wstecznym po wewnętrznej stronie przedniej szyby.

System Honda Sensing


System ograniczający skutki kolizji CMBS

Może stanowić pomoc, gdy występuje prawdopodobieństwo kolizji z pojazdem znajdującym się z przodu lub ryzyko potrącenia pieszego. Zadaniem systemu CMBS jest sygnalizowanie ryzyka potencjalnej kolizji oraz ograniczenie prędkości pojazdu w przypadku, gdy kolizja jest nieunikniona, co ma na celu zminimalizować siłę uderzenia.

Tempomat adaptacyjny (ACC) z funkcją utrzymywania prędkości jazdy za poprzedzającym pojazdem (LSF)

Tempomat pomaga utrzymać stałą prędkość jazdy i zachować odpowiedni dystans do pojazdu jadącego z przodu, bez konieczności naciskania pedału przyspieszenia lub hamulca przez kierowcę, a jeśli poprzedzający pojazd zatrzyma się, może zmniejszyć prędkość i zatrzymać pojazd.

Tempomat adaptacyjny (ACC)

Tempomat pomaga utrzymać stałą prędkość jazdy i zachować odpowiedni dystans do pojazdu jadącego z przodu bez konieczności naciskania pedału przyspieszenia lub hamulca.

System utrzymywania na pasie ruchu (LKAS)

System pomaga utrzymać pojazd na środku wykrywanego pasa ruchu oraz sygnalizuje dotykowo i wizualnie zjeżdżanie z wybranego pasa ruchu.

System ostrzegania o zjeżdżaniu z drogi

System sygnalizuje i wspomaga kierowcę po stwierdzeniu prawdopodobieństwa nieświadomego zjechania z pasa ruchu, przekroczenia wykrywanych oznaczeń pasa i/lub całkowitego opuszczenia drogi.

System rozp. znaków dr.

System sygnalizuje obecność znaków drogowych, takich jak ograniczenia prędkości lub zakaz wyprzedzania, które pojazd właśnie minął, i wyświetla je w interfejsie informacyjnym kierowcy i na wyświetlaczu head-up.

    Jazda

    Skrzynia biegów Ręczna skrzynia biegów Bezstopniowa skrzynia biegów Przy uruchamianiu silnika należy przestawić dźwignię w po ...

    Obsługa serwisowa

    Pod pokrywą silnika Należy sprawdzać poziom oleju silnikowego, płynu chłodzącego silnika i płynu do spryskiwaczy. W razie koniecznoś ...

    Categorie