Honda CR-V: Lampki układu poduszek powietrznych

Honda CR-V –> Honda CR-V - Instrukcja Obsługi –> Bezpieczna jazda –> Poduszki powietrzne –> Lampki układu poduszek powietrznych

W przypadku usterki systemu poduszek powietrznych zapala się lampka układu SRS, a w interfejsie informacyjnym kierowcy pojawia się odpowiedni komunikat.

Lampka dodatkowego układu bezpieczeństwa (SRS)

Lampka dodatkowego układu bezpieczeństwa (SRS)


■ Gdy wyłącznik zapłonu zostanie ustawiony w położenie ZAPŁON (II)*1 Lampka zapala się na kilka sekund, a następnie gaśnie. Oznacza to, że układ działa prawidłowo.

Jeśli lampka zaczyna świecić w innej sytuacji lub w ogóle się nie zapala, należy jak najszybciej sprawdzić układ w ASO Honda. W przeciwnym razie poduszki powietrzne i napinacze pasów bezpieczeństwa mogą nie zadziałać w sytuacji, gdy będą potrzebne.

*1: Wersje z systemem dostępu bezkluczykowego mają przycisk ENGINE START/STOP zamiast wyłącznika zapłonu.

NIEBEZPIECZEŃSTWO

Ignorowanie lampki układu SRS może spowodować poważne obrażenia ciała lub śmierć, jeśli układy poduszek powietrznych lub napinacze pasów bezpieczeństwa nie zadziałają prawidłowo.

Jeśli lampka układu SRS ostrzega o możliwym problemie, należy jak najszybciej przekazać pojazd do ASO Honda w celu sprawdzenia.

NIEBEZPIECZEŃSTWO

Jeśli zaświeci się lampka układu SRS, należy natychmiast usunąć fotelik dziecięcy skierowany tyłem do kierunku jazdy z fotela przedniego pasażera. Nie należy ignorować lampki układu SRS nawet, jeśli wyłączono przednią poduszkę powietrzną pasażera.

Układ SRS może mieć usterkę powodującą włączenie się przedniej poduszki powietrznej pasażera, co może spowodować poważne obrażenia lub śmierć.


Lampka sygnalizująca wyłączenie przedniej poduszki powietrznej pasażera

Lampka sygnalizująca wyłączenie przedniej poduszki powietrznej pasażera


■ Kiedy zapala się lampka wyłączenia przedniej poduszki powietrznej pasażera Lampka świeci się w czasie, gdy układ przedniej poduszki powietrznej pasażera jest wyłączony.

Po wymontowaniu fotelika dziecięcego skierowanego tyłem do kierunku jazdy z przedniego fotela pasażera należy ręcznie włączyć poduszkę powietrzną. Lampka powinna zgasnąć.

    Boczne kurtyny powietrzne

    Boczne kurtyny powietrzne pomagają chronić głowy kierowcy i pasażerów zajmujących zewnętrzne miejsca w przypadku umiarkowanego lub poważ ...

    Obsługa serwisowa poduszek powietrznych

    Nie ma potrzeby, ani nie powinno się wykonywać żadnych prac serwisowych lub wymiany podzespołów układów poduszek powietrznych we włas ...

    Categorie