Ford Kuga: Zapinanie pasów bezpieczeństwa

Ford Kuga –> Ford Kuga - Instrukcja Obsługi –> Pasy bezpieczeństwa –> Zapinanie pasów bezpieczeństwa

OSTRZEŻENIE

Wsuń klamrę w uchwyt, aż usłyszysz wyraźny trzask. Jeżeli nie usłyszysz trzasku, oznacza to, że pas bezpieczeństwa nie jest zapięty prawidłowo.

Przed zamknięciem drzwi upewnij się, że pas bezpieczeństwa jest bezpiecznie schowany i nie wystaje poza pojazd.


Zapinanie pasów bezpieczeństwa


Zapinanie pasów bezpieczeństwa

Powoli wysuń pas z rolki. Pas może się zablokować, jeśli zostanie
zbyt mocno szarpnięty lub gdy pojazd stoi na pochyłym podłożu.

Tylny skrajne pasy bezpieczeństwa mogą zostać zablokowane, jeśli ustawisz złożone oparcie siedzenia z powrotem w położeniu pionowym, używając siły. Jeżeli pas bezpieczeństwa zablokuje się, pochyl siedzenie za pomocą regulatora pochylenia.

Aby odpiąć pas, należy wcisnąć czerwony przycisk na gnieździe klamry. Przytrzymaj klamrę i pozwól, aby pas płynnie i całkowicie zwinął się do położenia przechowywania.

Korzystanie z pasów bezpieczeństwa w ciąży

Zapinanie pasów bezpieczeństwa


OSTRZEŻENIE

Umieść pas prawidłowo dla bezpieczeństwa swojego i nienarodzonego dziecka. Nie używaj jedynie dolnej lub górnej taśmy pasa bezpieczeństwa.


Kobiety w ciąży powinny zawsze zapinać swój pas bezpieczeństwa. Część biodrowa pasa powinna być umieszczona na biodrach poniżej brzucha i na tyle ciasna, by nie była niewygodna. Górna część pasa powinna przebiegać przez środek barku i środek klatki piersiowej.

    Regulacja wysokości zaczepu pasa bezpieczeństwa

    OSTRZEŻENIE Ustaw regulatory wysokości pasa bezpieczeństwa tak, aby pas przebiegał przez środek barku. Nieprawidłowe ustawienie pasa bezpie ...

    Categorie