Ford Kuga: Mechaniczna skrzynia biegów

Ford Kuga –> Ford Kuga - Instrukcja Obsługi –> Przekładnia –> Mechaniczna skrzynia biegów

Informacje ogólne

Nie opieraj dłoni o dźwignię zmiany biegów, ani nie używaj dźwigni zmiany biegów do zawieszania lub podpierania przedmiotów. Może to spowodować uszkodzenie skrzyni biegów nieobjęte gwarancją pojazdu.

Nie opieraj stopy o pedał sprzęgła podczas jazdy ani nie wykorzystuj sprzęgła do utrzymania pojazdu nieruchomo podczas postoju na wzniesieniu. Może to spowodować uszkodzenie sprzęgła nieobjęte gwarancją pojazdu.

Niezastosowanie się do wymogu całkowitego wciskania pedału sprzęgła może spowodować utrudnione przełączanie biegów, przedwczesne zużycie podzespołów skrzyni biegów lub uszkodzenie skrzyni biegów.

Jeśli którykolwiek bieg nie zostanie całkowicie włączony, wciśnij całkowicie pedał sprzęgła i przesuń dźwignię zmiany biegów w położenie neutralne. Zwolnij na chwilę pedał sprzęgła, ponownie wciśnij całkowicie pedał sprzęgła i włącz bieg.

Włączanie biegu wstecznego

Nie włączaj biegu wstecznego, gdy pojazd jest w ruchu. Może to spowodować uszkodzenie skrzyni biegów nieobjęte gwarancją pojazdu.

  1. Wciśnij całkowicie pedał hamulca.
  1. Wciśnij całkowicie pedał sprzęgła i przesuń dźwignię zmiany biegów w położenie neutralne.

Włączanie biegu wstecznego


  1. Unieś pierścień i przesuń dźwignię w położenie biegu wstecznego.

    Automatyczna skrzynia biegów

    OSTRZEŻENIEZawsze całkowicie zaciągaj hamulec postojowy i pamiętaj o ustawieniu dźwigni zmiany biegów w położeniu parkowania (P). Przed o ...

    Categorie