Ford Kuga: Czyszczenie szyb i piór wycieraczek

Ford Kuga –> Ford Kuga - Instrukcja Obsługi –> Konserwacja pojazdu –> Czyszczenie szyb i piór wycieraczek

Środki chemiczne do pielęgnacji samochodów oraz czynniki środowiskowe mogą powodować zanieczyszczenie szyby przedniej i pióra wycieraczki. Zabrudzenie szyby przedniej i wycieraczek wpływa negatywnie na działanie piór wycieraczek. Aby zagwarantować odpowiednią pracę wycieraczek szyby przedniej, należy utrzymywać szybę przednią i pióra wycieraczek w czystości.

Czyszczenie szyby przedniej i piór wycieraczek:
 • Oczyść przednią szybę nieściernym środkiem do czyszczenia szyb. Podczas czyszczenia szyby przedniej od wewnątrz, uważaj, aby środek do czyszczenia szyb nie dostał się na tablicę rozdzielczą lub panele drzwi. Natychmiast wytrzyj wszelkie pozostałości środka do czyszczenia szyb z tych powierzchni.
 • W przypadku zabrudzenia szyby przedniej żywicą z drzew, środkami chemicznymi, woskiem lub owadami wyczyść całą szybę przednią watą stalową (o granulacji nie większej niż 0000), wykonując okrężne ruchy i spłukując wodą.
 • Do czyszczenia piór wycieraczek używaj alkoholu izopropylowego lub koncentratu do mycia szyb przednich.
Wskazówka: Nie stosuj żyletek ani innych ostrych przedmiotów do czyszczenia lub usuwania naklejek z wewnętrznej powierzchni podgrzewanej tylnej szyby.Gwarancja pojazdu nie obejmuje uszkodzeń ścieżek grzejnych ogrzewanej tylnej szyby.

  Czyszczenie elementów zewnętrznych

  Zalecamy regularne mycie pojazdu gąbką i letnią wodą z szamponem samochodowym o neutralnym pH. Nigdy nie stosuj silnych domowych detergentów lub myd ...

  Czyszczenie wnętrza

  Wskazówka: Dopilnuj, aby na powierzchnie we wnętrzu samochodu nie rozlały się odświeżacze powietrza ani środki do dezynfekcji rąk. Je& ...

  Categorie