Ford Kuga: Czyszczenie obręczy

Wskazówka: Nie nakładaj chemicznego środka czyszczącego na ciepłe lub gorące obręcze kół i kołpaki.

Wskazówka: Przemysłowe urządzenia do czyszczenia (o podwyższonej mocy) lub chemiczne środki czyszczące w połączeniu z ruchem szczotki podczas usuwania pyłu hamulcowego i brudu mogą z czasem zetrzeć przezroczystą powłokę wykończenia.

Wskazówka: Nie stosuj środków do czyszczenia kół na bazie kwasu fluorowodorowego lub substancji silnie żrących, waty stalowej, paliw ani silnych domowych detergentów.

Wskazówka: Jeśli planujesz zaparkowanie pojazdu na dłuższy czas po umyciu kół środkiem do czyszczenia kół, wykonaj kilkuminutową jazdę przed zaparkowaniem pojazdu. Zmniejszy to ryzyko zwiększonej korozji tarcz hamulcowych, klocków hamulcowych i okładzin.

Wskazówka: Niektóre automatyczne myjnie samochodowe mogą powodować uszkodzenie wykończenia obręczy kół i kołpaków.

Aluminiowe obręcze kół i kołpaki kół są pokryte przezroczystą powłoką lakieru. Aby utrzymać je w dobrym stanie, zalecamy:
  • Czyszczenie ich co tydzień zalecanym środkiem do czyszczenia obręczy i opon.
  • Usuwanie za pomocą gąbki grubych osadów brudu i pyłu hamulcowego.
  • Dokładne płukanie ich strumieniem wody pod ciśnieniem po zakończeniu czyszczenia.
Zalecamy stosowanie środka do czyszczenia kół firmy Ford. Pamiętaj, aby przeczytać zalecenia producenta i przestrzegać ich.

Stosowanie innych niż zalecane środków czyszczących może spowodować znaczne i trwałe uszkodzenie kosmetyczne.

Zestawy do stylizacji nadwozia

 Prześwit między podwoziem Twojego pojazdu a podłożem jest mniejszy niż w innych modelach. Prowadź pojazd z zachowaniem szczególnej ostrożności, aby nie dopuścić do powstania uszkodzeń.

    Czyszczenie siedzeń pokrytych skórą

    Wskazówka: Podczas czyszczenia elementów tablicy rozdzielczej i elementów wykończenia wnętrza pokrytych skórą należy stosować ...

    Categorie